يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۶:۳۷:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ 
  • کد خبر : ۷۰۸۷
نصب نرم افزار مدیریت زمان مؤثر در كاهش حضور در فضای مجازی
وبینار آموزشی «مادران مجازی2» با تاکید بر نقش مادران در مدیریت تفریحات فرزندان در فضای مجازی و ارائه راهکارها و پرسش و پاسخ از سوی مرکز تفریحی فرهنگی ناژوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری امور آموزش، بهبود روشها و نظام پیشنهادها و آموزش کارکنان برگزار شد.

فائزه تقی پور در این وبینار با اشاره به فراگیری فضای مجازی در بین دانش آموزان و کودکان اظهار داشت: با توجه به وضعیت آموزشی چاره ای جز در اختیار قرار دادن تکنولوژی و فضای مجازی به فرزندان نیست. 
استاد دانشگاه و مدیرگروه ارتباطات دانشگاه آزاد اصفهان با تاکید بر مدیریت زمانی در شبکه های اجتماعی تصریح کرد: با ارائه راهکار و خط مشی می توان فضای مجازی را برای خانواده و به ویژه فرزندان مهیا کرد، البته این نکته را باید در نظر داشت که قانون نباید جنبه تحکمی داشته باشد و با الگوسازی می توان به نتیجه رسید. 
وی ادامه داد: از یک ساعت قبل از خواب و یک ساعت پس از بیدار شدن استفاده از تلفن های همراه و چک کردن شبکه های اجتماعی پرهیز کنید چرا که هر اتفاقی در این فاصله افتاده باشد از دایره اختیارات شما خارج است و در نهایت منجر به افزایش اضطراب می شود.
تقی پور با اشاره به اینکه نصب نرم افزار مدیریت زمان بر روی تلفن همراه و کامپیوتر می تواند در کاهش حضور در فضای مجازی موثر باشد، اظهار داشت: بازی های که ویژه کودکان نصب می شود نیز باید متناسب با رده سنی آنها باشد. 
وی افزود: لازم نیست که در تمام گروه ها عضو باشیم و حتی اگر ادمین گروهی هستید که کیفیت لازم ندارد آن گروه را حذف کنید. 
مدیرگروه ارتباطات دانشگاه آزاد اصفهان با بیان اینکه مطالب موجود در شبکه های اجتماعی را به طور کامل بخوانید و در لایک کردن و فوروارد کردن صبور باشید، گفت: بسیاری از اخبار ناموثق و بی مایه منجر به موج منفی در شبکه های اجتماعی می شوند. 
وی افزود: فرزندان بیشتر از مادران تقلید می کنند پس مادران می توانند با استفاده مشارکتی از گوشی و تبلت و کامپیوتر استفاده از این وسایل را مدیریت کنند.
تقی پور با اشاره به اینکه نوجوانان دائما تلفن همراه پدر و مادر را چک می کنند، اظهار داشت: به جانمایی کامپیوتر هم دقت کنید و رایانه را در اتاق کودکان قرار ندهید چرا که از این وسایل باید به صورت مشارکتی استفاده کرد. 
وی اضافه کرد: فضای تلفن همراه نباید بسیار خصوصی باشد که اگر احیانا فرزند وارد آن شد با مواردی مواجه شود که احساس اضطراب کند.
وی با تاکید بر اینکه نباید قوانینی وضع کرد که خودمان ناقض آن باشیم، گفت: جایگزین سازی در اوقات فراغت دو حالت دارد یا با کودک زمان را طی می کنیم و یا با در اختیار قرار دادن تبلت جایگزینی را ایجاد می کنیم. 
وی افزود: بازی برای کودکان زیر ده سال بسیار مهم است و می توان از طریق بازی به کودک آموزش داد اما از دوازده سالگی گروه همسالان و دوستان برای فرزندان ما مهم می شود. 
تقی پور با اشاره به اینکه از دوازده سالگی تا هجده سالگی بحران شکاف بین فرزندان و والدین ایجادمی شود، گفت: در این بازه سنی لازم است والدین گام به گام با فرزندان خود پیش بروند. 
وی به عدم استفاده از وسایل ارتباط جمعی در زمان غذاخوردن اشاره کرد و گفت: ممنوعیت استفاده از رسانه در کنار سفره توصیه می شود که این فرهنگ در جامعه ژاپن مشهود است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0