يکشنبه, 26 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۰:۳۵:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ 
  • کد خبر : ۷۰۲۵
نمایش هنرِ هنرمندان در تالار هنر
تالار هنر اصفهان پس از بازسازی و بهبود وضعیت آن با حضور شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان بازگشایی شد.

در ادامه آیین "هر یکشنبه یک افتتاح"در این هفته شاهد بازگشایی تالار هنر به عنوان یکی از پروژه‌های آماده افتتاح منطقه ۱۰ بودیم.
احیای سالن کوچک، اصلاح و استانداردسازی پلاتوهای تمرین، ساخت اتاق فرمان مستقل برای سالن کوچک با تجهیزات لازم، تعمیر سیستم‌های تهویه و سرمایشی و گرمایشی، احیای سالن کنفرانس سالن کوچک، اصلاح ورودی تالار و رمپ گذاری برای معلولان، تعمیر تجهیزات نور و صدا از جمله اقداماتی بود که برای بازسازی این تالار انجام شد. 
قدرت اله نوروزی با حضور در این افتتاحیه، اظهار داشت: ضمن جلسه ای که با هنرمندان داشتیم، تصمیم گرفته شد تالار هنر بازسازی شود، ابتدا 5 میلیارد تومان اعتبار برای این مکان در نظر گرفته شد اما با توجه به تلاش مدیر منطقه 10 و  اعضای شورای شهر این اعتبار با 8 میلیارد تومان ارتقا داده شد تا هنرمندان در این مکان هنر خود را به نمایش بگذارند و بتوانند با استفاده از هنر خود آسایش و آرامش را به مردم هدیه دهند.
شهردار اصفهان افزود: مدیریت شهری سعی دارد مردم را شاد و نشاط را به دیواره جامعه تزریق کند که در همین راستا پس از رفع موانع، تئاتر شهر نیز در چهار باغ افتتاح خواهد شد تا افراد هنرمند در این مکان، هنر خود را به نمایش بگذارند.
وی تصریح کرد: وظیفه شهرداری ایجاد ساختار است اما هنرمندان نیز باید تلاش کنند تا محتوای خوبی در عرصه هنر تولید کرده و به نمایش بگذارند.
وی ادامه داد: می‌بایست شاهد یک پویایی کامل در شهر باشیم تا نام اصفهان همیشه در صدر باشد. 

هنرمندان سرمایه ارزشمندی را در اختیار دارند
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این آئین گفت: اگر همت و تلاش مسئولان فعال در مدیریت شهری نبود اکنون این پروژه به این نقطه نمی‌رسید.
علیرضا نصر اصفهانی ادامه داد: امیدوارم این مکان برای هنرمندان و اندیشمندان، فضای خوبی را ایجاد کند تا با استفاده حداکثری از آن، شاهد رشد و تعالی هنر باشیم.
وی اظهار داشت: هنرمندان سرمایه ارزشمندی را در اختیار دارند، هنر تنها دارایی گرانبهایی است که در هیچ شرایطی هنرمند آن را از دست نخواهد داد که در همین راستا مدیریت شهری نیز برای توسعه هنر اقدامات جدی را انجام داده که شرایط را برای بهبود وضع آن فراهم کند.
وی با اشاره به اقدام افتتاح سینما در دو منطقه 11 و 15، تصریح کرد: تئاتر شهر نیز اقدام دیگری است که در چهارباغ به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه گفت: اصفهان مهد علم و هنر و تمدن است لذا باید ابزار مورد نیاز در اختیار هنرمندان قرار گیرد.
نصراصفهانی افزود: پرداختن به امور هنری یکی از ویژگی هایی بوده که مدیریت شهری همیشه به آن توجه ویژه ای داشته است که امیدوارم این رویداد ها مورد قبول و عنایت هنرمندان شهرمان باشد. 
در ادامه این آیین مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان نیز تصریح کرد: تالار هنر دارای قدمتی 20 ساله است که  نقش مؤثری را در حوزه‌های نمایشی و تئاتر ایفا کرده است که به دلیل شرایط عمرانی نیازمند مرمت و بازسازی شد که در سال گذشته با پیمانکار قراردادی بسته شد و بخش‌های زیربنایی، تأسیسات سالن اصلی، پلاتوها، اتاق گریم، رختکن، سرویس‌های بهداشتی، سایت اداری و آسانسور بازسازی و وضعیت تا حدی رو به بهبودی رفت.
حمید شهبازی افزود: تاکنون هشت میلیارد تومان برای مرمت و بازسازی این تالار هزینه شده است که این اقدام نتیجه همکاری مشترک بین شهرداری منطقه ۱۰ و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بوده است.

تئاتر تنها ظهور خلاقیت نیست

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این افتتاحیه گفت: در ادوارگذشته تأکید بر این بوده که تئاتر یک ریشه قدسی دارد که مأخذی برای گفت‌وگوی انسان با خدایان است.
محمد عیدی افزود: تئاتر تنها رویدادی برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری نیست بلکه رویدادی است تا از طریق آن ناشنیده‌ها، شنیده ها و روایت‌های ناگفته‌ای، استماع شود.
وی ادامه داد: این افتتاح با یکصدمین سالگرد اجرای اولین اپرا در اصفهان توسط میرزاده عشقی که یکی از مفاخر کشور ایران بوده متقارن شده است که یاد این هنرمند را گرامی‌ میدارم. این اجرا دلالت بر آن داشته که اصفهان تا چه حد مرجع و مأمن هنرمندان بوده و خواهد ماند.
وی ضمن تشکر از پیگیری هنرمندان برای بازگشایی تالار هنر، تصریح کرد: با تأکیدات شهردار اصفهان و تصمیم جدی اعضای شورای شهر و شهرداری منطقه ۱۰ این مکان بازسازی و افتتاح شد که امیدوارم تالار هنر به کمک سبک بالان نازک نهاد خوش قریحه هنر بتواند راهکارهای جدیدی را برای داشتن شهری فرهنگی با شاخصه زیست پذیری، حیات محوری و معناگرایی به کار گیرد.
عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه گفت: تعداد پلاتو های تالارهنر پس از بازسازی از دو به چهار تبدیل شده  که برای اجرا کمک بزرگی به هنرمندان می کند.
فریده روشن با اشاره به مناسب سازی های لازم تالار هنر از جمله عبور و مرور معلولین و بهبود سیستم صوتی و موارد ایمنی افزود: امیدوارم با رفع محدودیت های کرونایی شهروندان بتوانند از این مکان به خوبی بهره مند شوند.
رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز در حاشیه این برنامه گفت: امروز به مناسبت یکصدمین سال اجرای اپرا در اصفهان توسط میرزاده عشقی، تالار هنر پس از بازسازی و مرمت افتتاح شد.
علی عطریان افزود: حدود یک سال پیش عملیات بازسازی تالار هنر آغاز شد و اکنون فضای مناسب‌تری در اختیار شهر و هنرمندان هنرهای نمایشی برای اجرای نمایش‌های صحنه‌ای، محیطی و تمرین‌های مختلف قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: می‌توان ادعا کرد که تالار هنر مهم‌ترین سالن نمایشی سطح استان است که امروز پس از بازسازی از جهت تجهیزات، امکانات و مکان‌های مورد نیاز اهالی نمایش، افتتاح شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0