• ساعت : ۱۳:۹:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ 
  • کد خبر : ۶۹۸۳
نهادینه كردن كار داوطلبانه با مجموعه كتاب "دست‌های كوچك، مهربانی‌های بزرگ"
مجموعه سه جلدی داستان‌های «دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ» با موضوع نهادینه کردن کار داوطلبانه و ارتقای مسئوليت‌يذيرى در کودکان همزمان با ایام دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.

این مجموعه کتاب که با حضور کوروش محمدی رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان و نویسنده و تصویرگر آن و همچنین پروین کلباسی از خیران به‌نام و پرسابقه شهر اصفهان رونمایی شد، با هدف فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن کار داوطلبانه و ارتقای مسئوليت پذيرى در کودکان به سفارش اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان به نگارش درآمده است.

دست‌اندرکاران نگارش و چاپ این مجموعه سه جلدی امیدوارند کودکان با مطالعه این کتاب‌ها از سن کم با کار داوطلبانه آشنا شده و در کارهای خیر پیش قدم شوند.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در مراسم رونمایی این مجموعه کتاب اظهار داشت: مجموعه سه جلدی داستان‌های "دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ" ویژه گروه‌ سنی"ب" تدوین شده که امیدوارم با هدف‌گذاری در حوزه کودکان و نوجوانان، کار خیر و این فرهنگ ارزشمند دینی و ملی را بتوانیم در این گروه سنی نهادینه کنیم.

مرتضی رشیدی افزود: امیدوارم این مجموعه کتاب بتواند پیام کار داوطلبانه را به کودکان و نوجوانان شهر اصفهان و همین‌طور کشور منتقل کند.

نویسنده مجموعه داستان‌های "دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ" نیز این مجموعه سه جلدی را حاصل تلاش دسته‌جمعی گروهی از فعالان حوزه کار داوطلبانه دانست و گفت: تلاش کردیم مفهوم کار داوطلبانه را در قالب داستان و از سنین کودکی برای کودکان تبیین کنیم چون در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ آموزشی به ثمر نمی‌رسد مگر اینکه در دوران کودکی به کودکان آموزش داده شود.

بنفشه رسولیان شنیدن و خواندن داستان‌ را یکی از بهترین راهکارها برای آموزش به کودکان و نوجوانان دانست و ادامه داد: پیش از این نیز نویسندگی یک مجموعه داستان پنج جلدی با نام «مهربانى‌هاى ريزه میزه» ویژه گروه سنی "الف" (از پیش‌دبستانی تا دوم دبستان) را بر عهده داشتم که خوشبختانه مجوز رشد را نیز از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرد.

وی افزود: امیدوارم مجموعه سه جلدی «دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ» نیز که ویژه گروه سنی «ب» (سوم و چهارم دبستان) تهیه شده مجوز رشد را دریافت کند.

نویسنده مجموعه داستان‌های «دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ» و «مهربانى‌هاى ريزه میزه» بیان کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان پیشنهاددهنده و حامی تدوین این کتاب‌ها بود. همچنین در طی مراحل بررسی متون و تصویرگری این دو مجموعه کتاب، نظرات مسئولان اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان برای ما بسیار کارساز بود که نتیجه آن، چاپ این مجموعه شد.

مرضیه قائدی تصویرگر کتاب کودک نیز در این مراسم تأکید کرد: در مجموعه داستان‌های «مهربانى‌هاى ريزه میزه» که ویژه گروه سنی «الف» است از عناصر تصویری بسیار ملموس و نزدیک به زندگی کودکان که در بازی‌های خود با آنها آشنا هستند استفاده شده است.

وی ادامه داد: در مجموعه «دست‌های کوچک، مهربانی‌های بزرگ» ویژه گروه سنی «ب» از عناصر تصویری غیرانسانی استفاده شده چون کودکان این گروه سنی می‌توانستند در جهان کودکانه خود با این عناصر کاملاً ارتباط برقرار کنند.

این تصویرگر کتاب کودک نهادینه کردن فرهنگ همیاری و نوع‌دوستی را هدف از تدوین این دو مجموعه کتاب دانست و گفت: این داستان‌ها قابلیت آموزش در مقطع دبستان را دارد چرا که در آنها به کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه کوچک و قابل ‌دسترس اشاره شده که حتی می‌تواند به صورت عملی نیز توسط کودکان تمرین شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0