يکشنبه, 26 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۸:۲۲:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ 
  • کد خبر : ۵۶۹۷
همكاری مشترك برای دغدغه های ورزشی و جوانان
همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش، آیین امضای تفاهم نامه اداره مشارکت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد.

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این آیین با تبریک هفته ورزش و ابراز امیدواری نسبت به اینکه هر روز، روز ورزش باشد، اظهار کرد: یکی از وظایف مبین شهرداری ها که در قانون بلدیه هم به آن اشاره شده، حفظ صحه شهروندان است.
محمد عیدی، با بیان اینکه شهرداری امروزه نه تنها یک نهاد خدماتی، بلکه نهاد اجتماعی توان افزاست، بیان داشت: از آنجایی که دو مقوله ورزش و جوانان در دستور کار اداره ورزش و جوانان است، تلاش کردیم به ساختار این اداره نزدیک شویم تا زمینه همکاری های مشترک ایجاد شود.
وی با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی در بین شهروندان، شاخص نشاط فرهنگی در جامعه محسوب می شود، یادآور شد: با توجه به همسویی فعالیت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اداره ورزش و جوانان در توسعه ورزش همگانی که سلامت و نشاط عمومی در جامعه را به دنبال دارد، در صدد تدوین برنامه هم جهتی هستیم تا از طریق آن اهداف مربوطه را به پیش ببریم.
عیدی خطاب به مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان تاکید کرد: کارکرد فرهنگی اجتماعی این سازمان خارج از ورزش نیست و امید است با همکاری این دو نهاد، گام های موثری برداشته شود.
معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در گذشته دامنه فعالیت شهرداری ها در مرز شهرها بود، گفت: امروزه دیگر شهرداری ها خودشان را تابع مرز نمی دانند زیرا پدیده هایی همانند مهاجرت و حاشیه نشینی قلمرو شهری را گسترده کرده و ضروری است شهرداری ها برای توسعه فرهنگی و اجتماعی، از مرز اقلیمی خارج شوند.

*مراودات دو نهاد بیشتر شده است
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: خدا را شاکریم شهرداری اصفهان از شخصیتی دانشگاهی که نگاه علمی به مباحث دارد، در مسئولیت معاون فرهنگی استفاده کرده و در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، مباحث اجرایی و عملیاتی شکل گرفته و مراودات دو نهاد نیز بیشتر شده است.
سید محمد طباطبایی افزود: زمانی که اسم ورزش به میان می آید، نام شهرداری هم مطرح است و شهرداری اصفهان زیرساخت‌های مناسبی را برای ورزش ایجاد کرده و فعالیت‌های چشمگیری در این زمینه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در شهر اصفهان حتی پیش از تشکیل وزارت ورزش و جوانان، خانه جوان و نوجوان فعالیت داشته که منظور از تشکیل آن هدف دهی و جهت دهی به نسل جوان بوده است و با این نگاه عمیقی که در خصوص مقوله جوانان در شهرداری اصفهان وجود دارد، امیدوارم در سایه این تفاهم نامه و همکاری‌ها شاهد پیشرفت خوبی در حوزه ورزش و جوانان باشیم، همچنان که تاکنون تفاهم نامه‌هایی که با شهرداری داشتیم، بسیار سودمند بوده و همه آنها به بهترین شکل و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.
طباطبایی به فعالیت های مشترک ورزشی شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری مسابقات کاراته ساحلی یکی از همکاری های مشترک این دو نهاد بود که بازتاب قابل توجهی در سطح کشور داشت و فدراسیون جهانی کاراته نیز با ارسال تقدیرنامه ای، برگزاری این رقابت ها را اقدام قابل توجهی در سطح دنیا و در شرایط شیوع کرونا دانست.
وی ادامه داد: اگر این تعاملات و بستر برای همکاری های مشترک فراهم شود، روز به روز شاهد رشد و اعتلای فعالیت های اجتماعی خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به امضای تفاهم نامه مشترک بین دو نهاد تاکید کرد: دغدغه توانمند سازی سازمان های مردم نهاد در قالب این تفاهم نامه گنجانده شده است و شهر اصفهان پایلوت این حرکت عظیم خواهد بود  تا به عنوان الگویی کشوری مطرح شود.
وی با بیان اینکه تلاش می شود بستر سازی آموزش و انواع خدمات در حوزه جوانان انجام شود و در بحث آموزش و تفکر ایده از جوانانمان استفاده ببریم، گفت: تعامل بسیار مثبتی بین معاونت جوانان و سازمان مردم نهاد ایجاد شده و فاصله برداشته شده است و بازدیدهای میدانی از سازمان های مردم نهاد بارقه امید ایجاد کرده که در راستای اهداف وزارت ورزش و جوانان حرکت کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0