• ساعت : ۱۰:۲۵:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ 
  • کد خبر : ۵۵۶۷
از تجسم عشق تا خطِ خون
سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ویژه ماه محرم با هدف حفظ سلامت مردم در برابر شیوع کرونا ویروس در مراکز وابسته به اجرای برنامه های مختلف مذهبی پرداخت.

ارائه تبلیغات شهری، اعلام هفتمین فراخوان حمایت از برنامه های سازمان های مردم نهاد، تولید و انتشار مجموعه کلیپ "تجسم عشق"، معرفی فیلم های مذهبی، ارائه طرح های معمایی و مناسبتی محرم، ستایش واقعه عاشورا در بیان هنر نقاشی با انتشار نماهنگ "موج خون" و تماشای "پرده خیالی عاشورا" از جمله برنامه های اجرایی بوده است.

تابلوهای تبلیغات شهری با ارائه 24 طرح گرافیکی و بیان "پیام کربلا" با موضوعات صبر پیشه کردن، جوانمرد بودن، نماز را به پا داشتن و همچنین 5 طرح با محوریت پیام های عاشورایی با شعار " یاحسین باحسین" از دیگر اقداماتی بود که در سطح شهر مورد توجه شهروندان قرار گرفت.

مسابقه "چرا به سوگ می نشینیم؟" برگرفته از کتاب "سفر شهادت" با محوریت گفتار عاشورایی امام موسی صدر و انتشار در شبکه های اجتماعی نیز از سوی فرهنگسرای پرسش برگزار شد.

همچنین امسال مبلغ 5 میلیارد ریال در قالب 500 بن یک میلیون ریالی از سوی شهرداری اصفهان به منظور تهیه اقلام بهداشتی به هیئت ها اختصاص داده شد که هیئت ها با مراجعه به نمایشگاه "هم عرض ارادت، هم حفظ سلامت" برای خرید ماسک، شیرهای پدالی، مواد ضدعفونی و بهداشتی اقدام کردند.

هفتمین فراخون حمایت از برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد و سازمان های مردم نهاد نیز در موضوعات حمایت مومنانه از خانواده های آبرومند در مناطق کم برخوردار، آموزه ها و گفتمان خانواده در کلام امام حسین(ع)، ارائه آموزه های دینی و اخلاقی با استفاده از ظرفیت های علمی اساتید، مسابقات کتابخوانی با تکیه بر کتب فاخر، شعر و ادبیات عاشورا و ارائه شعائر و مناسک ماه های محرم و صفر اعلام شد.

تهیه و انتشار مجموعه کلیپ "تجسم عشق" در قالب هنری و 10 کلیپ یک دقیقه ای یکی دیگر از برنامه های ویژه این ماه بود که آثاری با مضامین عاشورایی توسط هنرمندانی از جمله نرگس یعقوب زاده، کریم امیدی، حمیدرضا امینی، استاد محسن بهارزاده، استاد کیقباد بذرافشان، امیرحسین فرزین، مرجان جمشیدی، محمود عمو سلطانی، استاد جواد عباد و حامد سلطانی به اشتراک گذاشته شد.

اهتزاز پرچم در اولین روز محرم، روضه خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی، مسابقات کتابخوانی با محوریت عاشورا، اجرای برنامه همدلی و توزیع بسته ارزاق و نذورات مردمی بین خانواده های نیازمند، مشارکت در فضاسازی مساجد و ایستگاه های فرهنگی، برپایی نمایشگاه کاردستی و کارآفرینی کودکان، اهدای پرچم مشکی درب منازل و ... نیز از جمله عناوین برنامه های اجرایی در مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان بوده است.

برپایی 67 ایستگاه فرهنگی با سازه‌های مخصوص و منحصر به‌ فرد در 67 نقطه شهر اصفهان در مناطق 15گانه یکی دیگر از برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بود که هر کدام از این ایستگاه‌ها در اختیار یکی از پایگاه‌های بسیج شهر اصفهان قرار گرفت.

عکاسی محرم، پخش زنده از حرم اباعبداله الحسین (ع) پس از اذان مغرب، ایستگاه هنرهای دستی، مشاوره مذهبی و مشاوره اجتماعی و توزیع اقلام فرهنگی شامل سربند، پوستر و کتاب از جمله غرفه های هر یک از این ایستگاه ها بود.

برگزاری سیرنمایشگاهی "خطِ خون" با محوریت اجراسی پرفورمنس، رادیو چهارباغ و ... از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بود که از 15 تا 21 شهریورماه در گذر فرهنگی چهارباغ میزبان نگاه شهروندان قرار گرفت.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای اطلاع از برنامه های ویژه ماه محرم و صفر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0