• ساعت : ۱۰:۱۸:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ 
  • کد خبر : ۴۳۱۳
تفاهم نامه همكاری مشترك آموزشی بین شهرداری و فنی حرفه ای امضا شد
تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی بین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و اداره کل فنی حرفه ای استان اصفهان امضا شد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان عصر روز دوشنبه دوم تیرماه در آیین آغاز همکاری های مشترک آموزشی مابین این سازمان و اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان و امضای تفاهم نامه، گفت: دو پایه از شاخصه های توسعه پایدار در این تفاهم نامه تجلی یافته که مورد نخست آن برای تحقق توسعه پایدار در شهرها این است که باید زندان های خود را بشکنیم و هم جهت و هم سو شویم که خوشبختانه با روی باز مسئولان اداره کل فنی و حرفه ای اصفهان، این امکان مهیا شده است.

محمد عیدی با بیان اینکه امروزه تمامی اهالی فرهنگ و محققان معتقدند که در جامعه جهانی امروز، هر فرد یک فرهنگسراست، افزود: پایه اصلی برای دومین هدف توسعه پایدار نیز این است که ما نیروی انسانی ماهر داشته باشیم؛ نکته قابل توجه این است که برای خلاقیت فرهنگی که آماج همه شهرداری هاست، هیچ راهی ممکن نیست مگر اینکه تک تک شهروندان یک نیروی ماهر خلاق باشند.

وی با تاکید بر اینکه خلاقیت را باید یک امر اجتماعی دانست، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم در ذیل این تفاهم نامه، تلاش کنیم شهری با شهروندان ماهر داشته باشیم، یکی از اصول اساسی توسعه پایدار را محقق کرده ایم.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برخود وظیفه می دانم که به عنوان کارگزار فرهنگی شهر از فریده روشن، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان که زمینه ارتباط دو حوزه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و اداره کل فنی و حرفه ای اصفهان را فراهم کردند و همچنین از ذهن و شخصیت توسعه یافته آرش اخوان و تیم همراهشان و همکاران خود در سازمان کمال قدردانی را داشته باشم.

**نگاه مشترک فنی و حرفه ای و شهرداری

آرش اخوان مدیر کل فنی و حرفه ای استان اصفهان نیز در این آیین گفت: در فنی و حرفه ای تمام شهرستان های کشور و به خصوص مراکز استان‌ها، هرگاه صحبت از شهرداری به میان می آید، بحث بالا می‌گیرد چراکه همیشه فنی و حرفه ای و شهرداری در تقابل جدی با هم قرار داشته اند.

وی ادامه داد: اما این روزها در اصفهان به لطف نظر بلند مسئولان شهرداری این شهر، بین وظایف مجموعه فنی و حرفه ای، در بخش‌های دولتی و آموزشگاه های آزاد و اهدافی که سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در فعالیت های خود دنبال می‌کند، نگاه های مشترکی یافتیم و به این نتیجه رسیدیم که اهداف هر دو تا حد زیادی مشترک است؛ لذا امروز به جای موازی کاری در نقطه ای قرار گرفته ایم که صحبت از هم افزایی می کنیم.

اخوان تصریح کرد: امروز ظرفیت 54 مرکز آموزشی دولتی در سطح استان و نزدیک به یک هزار و 250 مرکز آموزشی آزاد فنی و حرفه ای در کنار ظرفیت‌های موجود در شهرداری در خدمت مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف همه ما یاری رساندن به شهروندان در توانمند شدن آنهاست، اظهار کرد: امیدوارم که با اجرای این تفاهم نامه ارزشمند و برنامه ریزی های مشترک بتوانیم با تلاش مسئولان شهرداری و بخش های دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای به تحققِ این هدف نایل شویم.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان اصفهان با بیان اینکه هدف نهایی این تفاهم نامه همسو کردن همه این بخش با یکدیگر است، تصریح کرد: با رویکردهای جدیدی که در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان پیش گرفته ایم علاوه بر مربیان دولتی و مربیان بخش خصوصی، مربیان و استادکاران صنوف را نیز دعوت کرده ایم.

وی ادامه داد: ما در حال پیگیری سیستم آموزشی دوگانه هستیم که در این سیستم، ضمانت صد درصد شغل ، حرف اول را می زند؛ تفاوت این سیستم با سیستم قبلی این است که در آموزش های قدیم به صورت عرضه محور عمل می‌کردیم، یعنی جوشکار را آموزش می‌دادیم و او را به دنبال کار می فرستادیم اما در سیستم آموزش دوگانه در ابتدا با بنگاه های اقتصادی صحبت می کنیم، سپس شغل تعریف می شود و پس از آن، فردی را به صورت ویژه برای بنگاهی خاص آموزش می دهیم؛ لذا در این روش، اگر سفارش شغل نباشد آموزشی هم در کار نیست.

اخوان تاکید کرد: امروز با افتخار اعلام می کنم که این طرح را در سیستم اتحادیه خودروهای سبک اصفهان با موفقیت کامل اجرا کرده ایم.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: مسئولان شهرداری می خواهند برای اهالی شهر گامی مثبت و خوب در مسیر توانمند سازی آنها بردارند؛ ما نیز همین هدف را دنبال می‌کنیم. لذا امیدوارم با استفاده از ظرفیت اصناف، شهرداری و بخش های خصوصی و دولتی فنی و حرفه ای در جلسات آینده با افتخار، دستاوردهای این نشست مشترک را گزارش دهیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0