پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401
  • ساعت : ۱۶:۵۹:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۱۷۴۹
سینمای آزاد بهترین فرصت برای انتقال تجربه
دومین برنامه از "شب های سینمای آزاد اصفهان" به نمایش فیلم های نگاه، عبور، در راه، بشنو از نی و که عشق آسان نمود اول ساخته محمدعلی میاندار اختصاص داشت.

مجتبی وطن خواه مجری کارشناس برنامه گفت: این برنامه ها بهترین فرصت برای انتقال تجربه است و بسیار خوشحالم که نسل جدید به این مسئله اهمیت داده و شاهد حضور بسیاری از جوانان در این رویداد هستیم.
وی با بیان اینکه سینمای آماتور به معنای سینمای غیرحرفه ای نیست، افزود: سینمای آماتور ژانری در کنار سینمای حرفه ای است، فیلم ساز غیرحرفه ای به هیچ عنوان نمی تواند در کنار سینمای حرفه ای فعالیت کند، سینمای حرفه ای در قید سرمایه ورزی است در حالیکه سینمای آماتور از این قیدها آزاد است.

" نگاه" برگرفته از دوران سکوت و تنهایی
در ادامه محمدعلی میاندار در پاسخ به سوالی در رابطه با ایده فیلم "نگاه"، گفت: در زمان ساخت این فیلم که بین سال های ۵۱و ۵۲ بود دوره سکوت و تنهایی برای تمام مردم ایران بود و همه به نوعی در خود فرو رفته بودند، بیشتر کتاب می خواندند و کمتر با یکدیگر صحبت می کردند به عبارتی فیلم " نگاه" محصول همین تنهایی و سکوت است.
وی ادامه داد: در فیلم روایتی وجود ندارد، فردی را می بینیم که با سکوت در شهر می چرخد علاوه بر اینکه در حین چرخش این فرد در شهر مکان هایی را در اصفهان می بینیم، به عبارتی با یک فیلم تجربی روبرو هستیم.

" عبور" و ادامه فیلم " نگاه" با دیدی تازه
میاندار در ارتباط با فیلم "عبور"، گفت: "عبور" ادامه فیلم "نگاه" است، در فیلم همان جوان را می بینیم که برای دیدن دوست قدیمی خود راهی شمال می شود و متوجه تغییراتی می شود که شامل تغییر دوست او نیز می شود.
وی ادامه داد: برای فیلم برداری این فیلم یک روز قبل از فیلم برداری به شمال رفتم و زاویه دوربین و لوکیشن مورد نظر را انتخاب کردم و روز بعد فیلم برداری را آغاز کردم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0