پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401
  • ساعت : ۱۱:۱۶:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ 
  • کد خبر : ۱۱۷۴۳
پوپك با نقاشی كودكان دنیا به پرواز در می‌آید
مجتبی شاه‌مرادی معاون فرهنگی شهردار اصفهان در نشست خبری جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان اصفهان، گفت: احساس تعلق به شهر اصفهان از رودخانه و ابنیه تاریخی آن سرچشمه می‌گیرد. دلبستگی ما به این شهر اسطوره‌ای، در سبک «نقاشی اصفهان» و آثار نقاشی به یادگارمانده بر پیکر عمارت عالی‌قاپو، چهلستون و تکیه خوانساری و ... ، نشان می‌دهد در تمام ادوار تاریخی، نقاشی ابزاری برای بیان و تقویت حس تعلق به این شهر بوده است. 

وی افزود: نقاشی، زبان کودکان است و این کودکان و نوجوانان هستند که احساسات و تعلق خاطر خود را به شهر با نقاشی نمایان می‌سازند. هدف از تداوم جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تقویت احساس دلبستگی آینده‌سازان شهر به مکانی است که در آن زیست می‌کنند. 
برگزاری جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان در سطح بین‌المللی
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان در سومین سال فعالیت خود، در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در دو دوره گذشته، آثار خوبی دریافت شد و امسال این جشنواره با جهشی فرامرزی دنبال می‌شود که امیدواریم این رویداد در اسفندماه، در تقویم جشنواره‌های اصفهان ثبت شود.  
شاه‌مرادی با بیان اینکه ماهیت برگزاری این دوره از جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان در راستای شعار "اصفهان من؛ شهر زندگی" است، اظهار کرد: مدیریت شهری با انتخاب شعاری جهانی ما را بر این داشت که با دعوت از شهرهای خواهرخوانده و کشورهای همسایه، این جشنواره را در سطح فرامرزی برگزار کنیم و میزبان نقاشی کودکان از سراسر جهان باشیم. 

برگزاری جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان با شعار«اصفهان من؛ شهر زندگی»
وی با اشاره به اینکه تهدید کرونا به فرصتی برای مشارکت حداکثری بدل شده است، گفت: سومین دوره جشنواره بین‎المللی نقاشی کودکان و نوجوانان با شعار«اصفهان من؛ شهر زندگی» تمام کودکان را برای ترسیم احساس تعلق خود به شهر دعوت می‎کند و در این راستا همکاری‌های لازم با نهادهای مرتبط با کودکان اعم از آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... انجام گرفته است تا زمینه مشارکت فعال کودکان از دریچه نقاشی در شهر فراهم شود و بتوانیم خاطره ذهنی شهروندان آینده ساز را تثبیت کنیم. 

بهره‌جویی از ظرفیت موفق «شهروند دیپلمات»
وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت موفق «شهروند دیپلمات» در برگزاری جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: این جشنواره در پیوند با هشتادمین سالگرد ورود کودکان لهستانی به اصفهان، درصدد است با بازتعریف جایگاه و اهمیت جهانشهر اصفهان در سطح جهانی برآید و در راستای همین هدف از تمام کودکان و نوجوانان درخواست می‌کنیم نقاشی‌های خود را با شعار «شهرمن؛ شهر زندگی» به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و مشارکت فعالی همچون ادوار گذشته در این رویداد بین‌المللی داشته باشند. 

پاسداری از برند جهانشهری اصفهان
در ادامه مهدی تمیزی، دبیر جشنواره بین‎المللی کودکان و نوجوانان اظهار کرد: پاسداری از برند جهانشهر اصفهان وظیفه خطیر مدیران و شهروندان اصفهانی است و در سطح اولی‌تر مسئولیت هر ایرانی و مدیران سطح کلان حمایت از حفظ جایگاه اصفهان در سطح جهانی است. 
وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با برگزاری رویدادهای حرفه‌ای درصدد است از برند و جایگاه جهانشهر اصفهان پاسداری کند و در همین راستا علاوه بر تعریف جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان، رویدادی در سطح جهانی هدف‌گذاری کرده است تا کودکان از زبان نقاشی راوی تعلق خاطر خود به شهر شوند. 
زهرا کاظمی، مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی نقاشی کودک و نوجوان با اشاره به نقش برجسته خانه کودک از دهه هفتاد تاکنون در تقویت مهارت های مورد نیاز کودکان کلانشهر اصفهان، گفت: نقاشی زبان مشترک کودکان است و از دو سال گذشته تاکنون جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان را در راستای اهداف مدیریت شهری برگزار شد. 
وی با اشاره به اینکه جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان اصفهان در دو سال گذشته در سطح ملی برگزار می‌شد، تاکید کرد: این جشنواره امسال در سطح بین‌المللی و با هدف ارزیابی نگاه کودکان به شهر و تقویت حس تعلق و هویت شهری برگزار می‌شود. جشنواره نقاشی کودکان ونوجوانان در دو سال گذشته با عنوان «کمانک» برگزار می‌شد و امسال نماد پوپک که نمایانگر احساس تعلق خاطر در فرهنگ دینی و مذهبی ایرانیان است در نظر گرفته شده است که امیدواریم به عنوان نماد ثابت این جشنواره ثبت شود. 
کاظمی با اشاره به اینکه نقاشی‎های ارسال شده به سومین دوره جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان با بارگذاری در سایت http://iicpf.com امکان‌پذیر است، گفت: کافیست والدین و یا مربی به صورت تجمیعی با کلیک برروی دکمه ارسال آثار، در فرم باز شده ، ابتدا حساب کاربری خود را ایجاد کرده و پس از آن اطلاعات فردی را به همراه نقاشی خود بارگذاری کنند. 
مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی نقاشی کودک و نوجوان با اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی در سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: تمام کودکان و نوجوانان از سنین 4 تا 18 سال می‌توانند آثار خود را با شعار«شهر من؛ شهر زندگی» ارسال کنند و در کارگاه‌های آموزشی که در فرهنگسراهای مناطق 15گانه برگزار می‌شود، شرکت کنند. 
گفتنی است؛ شرکت کنندگان جشنواره بین‌المللی نقاشی کودکان ونوجوانان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۳۱۳۶۲۷۵۰۴۰ تماس حاصل کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0