پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۲:۱۰:۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۱۵۹۸
چگونه در دل كسب و كار جا  باز كنیم؟
مسعود گوهریان رئیس دانشگاه عتیق و فاطمه اکبرزاده مسئول خانه جوان در نشست " چگونه در دل کسب و کار جا  باز کنیم؟" راه حل‌های گوناگونی برای توسعه کسب و کار نوجوانان مطرح کردند.

نوجوانانی فعال و پویا در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی حضور یافتند که برای ایجاد شغل و کسب و کار، دغدغه‌ها و مشکلات خود را بازگو کنند تا با راهنمایی‌های ارائه شده بتوانند در آینده موفق شوند.

عدم حمایت خانواده‌ها از فرزندان خود برای ایجاد و توسعه کسب و کار، کاهش روحیه و انگیزه توسط دوستان و اطرافیان برای ایجاد شغل، نبود امکانات و شرایط کافی برای ایجاد و توسعه شغل و پذیرا نبودن جامعه با شغل‌های قدیمی و خانوادگی افراد که همگی عامل ایجاد موانع در کسب و کار هستند از جمله دغدغه‌های نوجوانان بود.

رئیس دانشگاه عتیق در ادامه با ایجاد فضایی شاد برای تقویت روحیه جوانان به راه حل‌های مختلف برای ورود به کسب و کار پرداخت و گفت: پس از آشنایی با مجموعه نوجوان کارا، متوجه تیم‌هایی شدم که علاقه‌مند به وارد شدن در حوزه کسب و کار هستند و به یادگیری مفاهیمی برای وارد شدن در کسب و کار نیاز دارند، به همین دلیل این نشست با هدف آموزش ورود به کسب و کار‌ها برگزار شد تا هم برای جوانان و هم برای صاحبان کار، منفعت ایجاد کند.

مسعود گوهریان افزود: شرایط الان به گونه‌ای است که ایجاد و توسعه کسب و کار مستقل، امری سخت و دشوار است و باید برای وارد شدن در کسب و کار دیگران ابتدا بدانیم به چه شغل‌هایی علاقه داریم و گذشتگان ما در چه شغل‌هایی موفق بوده اند تا در آن شغل، مهارت و حرفه لازم را کسب کنیم.

وی در ادامه با سر فصل "از محبت خارها گل میشود" به اهمیت محبت کردن به دیگران اشاره کرد و گفت: به همان اندازه که نیاز به دریافت محبت داریم و محبت کردن به دیگران مهم است، در ایجاد اعتماد و وارد شدن به کسب و کار دیگران نیز  امری بسیار موثر است.

وی با اشاره به موانع غریزی ورود در کسب و کارها تصریح کرد: برخی از موانع در کسب و کارها، باعث عدم اعتماد صاحبان کار می شود، این موانع شامل ماهر نبودن در حرفه مرتبط با شغل، ترس هدر دادن و از بین بردن منابع کار، پخش شدن نوع تولیدات و شغل در بین رقیب‌ها و ترس از دشمن است.

وی در خصوص راه حل‌های موانع غریزی ادامه داد:‌ انجام برخی آداب و رفتارها، باعث ایجاد اعتماد صاحبان کار می شود، این آداب شامل محبت‌های پر فایده، شفاف گویی واقعیات، ساده سازی در رفتار و قبول کردن شرایط و قواعد کار است.

گوهریان در ادامه با اشاره به سر فصل "پنج حتما، پنج هرگز" گفت: برای ایجاد و ورود به کسب و کار‌ها، با‌ید در شغلی که به آن علاقه داریم به شدت حرفه‌ای شویم و برای ایجاد کسب و کار خود یک شریک قابل اعتماد پیدا کنیم، سپس برای تولید محصول مورد نظرمان تحقیق کنیم و آزمایش انجام دهیم، همچنین باید برای حرفه و کسب و کار مورد نظرمان مداوم وقت بگذاریم و در شغل خود، صرفه جویی و پس انداز کنیم.

رئیس دانشگاه عتیق با اشاره به برخی از مواردی که در کسب و کارها نباید انجام دهیم گفت: برای موفقیت در کسب و کارها، نباید هیچگاه به سمت رِبا خواری برویم، همچنین باید از کپی کردن آثار دیگران و استفاده آنان در محصولات خودمان پرهیز کنیم و از تحقیر افراد در کسب و کار دیگران، اجتناب کنیم.

وی در پایان صحبت‌های خود خطاب به نوجوانان برای ایجاد و ورود به کسب و کار‌ها افزود: سعی کنید همیشه کسب و کار مورد علاقه خود را انتخاب کنید، تا بتوانید در آن شغل نفوذ کنید و به گونه‌ای کار کنید تا بتوانید روز به روز بهتر شوید، همچنین با دیگران به گونه ای رفتار کنید که میخواهید با شما رفتار کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0