پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۳:۲۲:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ 
  • کد خبر : ۱۱۵۹۲
یك شهر، یك گلستان، ۳۷۰ گل
میدان امام(ره) اصفهان به یاد ۲۵ آبان ماه ۶۱ و تشییع حماسی جوانانی گذشته از جان، رنگ حماسه و ایثار گرفت.

اتفاقاتی در تقویم روزشمار این کشور و به واسطه دلیرمردی‌های انسان‌هایی گذشته از جان، این عزیزترین دارایی انسان، ثبت شده که حتی تصور کردنش هم در باورمان نمی‌گنجد.

تشییع همزمان ۳۷۰ جوان رعنای به خون غلتیده در عملیاتی هم‌نام ماهی که یادآور عاشورا است؛ عملیات محرم سال ۶۱، ۳۷۰ شهید یعنی کمتر محله‌ و منطقه‌ای در این شهر بوده که شهیدی در تشییع بی‌مانند ۲۵ آبان ۶۱ نداشته باشد. ۳۷۰ شهید یعنی گلستانی که آغوشش برای استقبال از این گل‌های پرپر تنگ بود تا با تصمیم مسئولان و همراهی مجاوران گلستان شهدا، شرایط برای تدفین این فرزندان وطن فراهم شود.

 حالا و در سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان یعنی روزی که این مردم، این پدران و مادران، خواهران و برادران، همسران و فرزندان، هم‌رزمان و دوستان، هم‌شهریان و هم‌محله‌ای‌ها به بدرقه ۳۷۰ شهید آمدند، میدان امام(ره) که مطلع آن تشییع تاریخی بود میزبان ویژه‌برنامه "۳۷۰ رود بی‌پایان" کاری از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان شده است؛ مراسمی برای پاسداشت یاد آن ۳۷۰ شهید که تا ۲۸ آبان ماه ادامه دارد.

به ساعت ۱۸:۳۰ سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ نزدیک می‌شدیم؛ با ورود به میدان امام(ره) تمثال شهدا در طبقات فوقانی حجره‌ها به چشم می‌خورد. طنین صوت کلام‌اله و سرود پرافتخار کشورمان در فضای میدانی پیچید که نظاره‌گر تاریخ است.

گروه آوازی مولا که با تیمی ۸۷ نفره آماده اجرا در این مراسم شده بودند کم‌کم در جایگاه مستقر می‌شدند تا با اجرای قطعاتی حال و هوای دفاع مقدس و ۲۵ آبان ۶۱ را تداعی کنند.

ارکستر بزرگی متشکل از سازهای زهی، بادی، برنجی بادی و چوبی بادی به سرپرستی سعید شمس و با همراهی هفت تک‌خوان، ۴۰ خواننده کُر و ۳۰ نوازنده در خلال برنامه‌ها به اجرای چهار قطعه موسیقی شب خاطره، مژده باران، ایران و تیتراژ فیلم سینمایی دوئل پرداختند. همچنین هنرمندانی در شمایل رزمندگان دفاع مقدس و با لباس نظامی در همراهی با این قطعات، اعزام نیروها از اصفهان به جبهه‌ها، شب‌های عملیات، جنگ آبی رزمندگان و رشادت‌های آنها در هشت سال دفاع مقدس را در قسمت میانی میدان و حوض بازسازی کردند.

به گفته سرپرست گروه آوازی مولا، تعدادی از خواننده‌های این گروه در زمان تشییع شهدا در ۲۵ آبان ۶۱ نوجوان بوده و در این کار مشارکت داشته‌اند و بعضی نیز از جانبازان دوران دفاع مقدس و یا برادر شهید هستند.

رونمایی از تمبر اختصاصی رویداد ۳۷۰ رود بی‌پایان به مناسبت ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، به دست مادر شهیدان حیدری، مادر دو شهید دفاع مقدس بخش ویژه این مراسم بود.

همچنین با حضور مسعود احمدی‌نیا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، مصطفی نباتی‌نژاد عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و رئیس مرکز پژوهش‌های این شورا، مجتبی شاه‌مرادی معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و حسین کارگر مدیر منطقه سه شهر اصفهان از مادر شهیدان حیدری و همچنین مهدی جانی‌پور عکاس مراسم تشییع ۳۷۰ شهید عملیات محرم ۶۱ در اصفهان و جانباز دفاع مقدس تجلیل شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0