پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399
  • ساعت : ۸:۴:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ 
  • کد خبر : ۹۹۱
شناخت پتانسیل‌های ورزش گلف از برکات جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان است
رییس هیأت گلف استان اصفهان گفت: برگزاری مسابقات جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان است باعث شد پتانسیل‌های رشته گلف را بشناسیم.
کوروش محمدی درباره برگزاری مسابقات گلف جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برای نخستین بار و با همکاری معاونت ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان مسابقات گلف در سه رده سنی خردسالان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان به صورت آماتور در قالب جام رمضان برگزار می‌شود که فرصت ارزشمندی برای هیأت گلف و استعدادهای نهفته این رشته و معرفی آن به کودکان، نوجوانان و علاقمندان فراهم کرده است.
او افزود: این رقابت‌ها فرصت خوبی برای استعدادیابی با حضور شهروندان علاقمند در تمام مقاطع سنی به‌خصوص کودکان و نوجوانان است تا انگیزه‌ای برای هیأت گلف و مسئولان استان باشد تا به فکر توسعه زیرساخت‌های این رشته مفرح و بانشاط در اصفهان باشند.
رییس هیأت گلف استان اصفهان ادامه داد: مسابقات گلف جام رمضان ویژه بانوان 21 اردیبهشت ماه و با حضور 50 ورزشکار و شهروند علاقمند در ورزشگاه کوثر ملک‌شهر و در حضور مسئولان معاونت‌های فرهنگی و ورزشی سازمان و مسئولان ورزش استان برگزار شد و افراد برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.
محمدی گفت: مسابقات گلف مولای عرشیان ویژه مردان نیز 31 اردیبهشت ماه در زمین استاندارد مینی‌گلف اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها در مرحله ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان است و پیش‌بینی می‌کنیم با استقبال بیشتری نسبت به بخش بانوان روبه‌رو شویم، چون تاکنون فرصت مناسبی به بانوان برای ورود به این رشته داده نشده بود که برای نخستین بار فراهم شد.
او درباره فرصت خوب جام مولای عرشیان و برگزاری مسابقات پس از افطار برای معرفی رشته‌های کمتر شناخته‌شده مانند گلف به خانواده‌ها بیان داشت: به دلیل کامل نبودن زیرساخت‌های ورزش گلف در اصفهان، مسابقات باید در هوای روشن برگزار شود و ممکن است شرکت‌کنندگان نتوانند در هوای تاریک و یا نور معمولی عملکرد خوبی داشته باشند. به همین دلیل برنامه‌های خود را از چند ساعت قبل از افطار آغاز می‌کنیم و علاقمندان با زبان روزه و با علاقه در مسابقات حضور می‌یابند.
رییس هیأت گلف استان اصفهان اضافه کرد: جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان در دو سال گذشته جای خود را به‌خوبی در بین خانواده‌ها باز کرده، به اقشار مختلف شهروندان معرفی شده و مسابقات در رسانه‌ها به‌خوبی بازتاب داشته است که باعث شد مسابقات گلف با استقبال خوبی مواجه شود و علاقمندان بسیاری درخواست کرده‌اند تا این مسابقات و برنامه‌های استعدادیابی رشته گلف ادامه داشته باشد.
محمدی تصریح کرد: به‌دنبال آن هستیم که ظرف 2-3 ماه آینده چند مرکز استعدادیابی گلف در شهر ایجاد کنیم که همه اینها از برکت ماه مبارک رمضان و مسابقات جام مولای عرشیان و بانوی قدسیان است که باعث شد پتانسیل‌های این رشته را بشناسیم و هیأت گلف نیز جهش خوبی داشته باشد و خود را در مواجهه با خیل علاقمندان به این رشته ببیند و مسئولان ورزش استان را به این فکر بیندازد که هرچه سریع‌تر به‌دنبال گسترش زیرساخت‌های این رشته باشند.
او درباره استفاده از ظرفیت و توان مدیریت شهری برای توسعه رشته گلف تصریح کرد: گلف یکی از ورزش‌های شاد، خانوادگی و شهروندی است و افراد را گردهم جمع می‌کند و نشاط، همبستگی و پیوند اجتماعی را به‌دنبال دارد و بر بستر فضاهای شهری به علاقمندان ارائه می‌شود. خانواده‌ای که امروز مدیریت شهری برای او فضای سبز و فضای تفریحی ایجاد می‌کند، باید بخشی از این نگاه رفاهی به ورزش‌های مفرحی مانند گلف اختصاص یابد. قطعاً نیاز به کمک داریم و انصافاً مدیریت شهری اصفهان تا کنون همکاری خوبی در این زمینه داشته است.
رییس هیأت گلف استان اصفهان خاطرنشان کرد: از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و معاونت ورزشی این سازمان برای اینکه این فرصت را فراهم کرده و به صورت تمام‌قد در رشته گلف اقدام به برگزاری مسابقات کردند، تشکر می‌کنم.
محمدی خاطرنشان کرد: این مسابقات قدم مثبت و محکمی برای ایجاد پیوندی عمیق بین اقشار مختلف شهروندان بود که به رشته گلف علاقمند بودند، اما علاقه آنها کشف نشده بود و به رشته دیگری هم دسترسی و علاقه نداشتند که به همت برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این فرصت برای این افراد فراهم شد تا در مسابقات حضور پیدا کنند که جای تقدیر دارد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0