يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۰:۲:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ 
  • کد خبر : ۸۶۸
مالک اصلی نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان هنرمندان هستند
نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان باید همدلی و هم‌زبانی بین هنرمندان اصفهان را افزایش دهد.
عضو انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن(آسیفا) با بیان اینکه بُعد صنعتی بودن سینما بیش از سایر مباحث در انیمیشن دیده می شود، گفت: نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان باید همدلی و هم‌زبانی بین هنرمندان اصفهان را افزایش دهد.
علی مفضلی گفت: سینما در تعریف اصلی خود، هنر صنعت نام گرفته است و اگر از منظر هنری و صنعتی به سینما نگاه کنیم تکنولوژی پایه اساسی در تولید هر اثر سینمایی بشمار می‌رود و در پیشرفت صنعت سینما نقش بسزایی دارد، از این دیدگاه به نظر می‌آید که سینما بدون تکنولوژی پرنده تک بالی است که به هیچ سرمنزلی نخواهد رسید.
وی افزود: اگر انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن(آسیفا) در نمایشگاه صنعت سینما حضور پر رنگی داشته باشد می تواند از یک‌سو صدای فعالان انیمیشن را به مسئولین و دست اندرکاران نمایشگاه و از سوی دیگر درخواست مسئولین را به دست‌اندرکاران انیمیشن منتقل کند، اما این موضوع است که متاسفانه به‌خوبی تا امروز محقق نشده است.
این هنرمند انیمیشن اصفهانی تصریح کرد: انتظار بزرگ من از نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان این است که همدلی و هم‌زبانی بین هنرمندان اصفهان را افزایش دهد، البته قطعا این همدلی و هم‌زبانی وجود دارد اما اندک است. من معتقدم مسئولین علاقمند به هم یاری با هنرمندان هستند اما در این راه قدم های مناسب را بر نداشته اند.
مفضلی ادامه داد: اگر اولین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان را به عنوان یک مشق اولیه برای انجام این کار درنظر بگیریم شاید بتوان در سال دوم نمایشگاه بهتری را برگزار کرد و با این دید، من به این نمایشگاه امیدوار هستم که در دومین دوره برگزاری می تواند موفق تر باشد و نقصان‌های آن به طور کل برطرف شده و همیاری با هنرمندان بهتر انجام شود چون مالک اصلی این نمایشگاه، هنرمندان هستند.
وی گفت: به طور یقین ارتباط خوب انیمیشن و سینما می تواند نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان را از جایی که اکنون در آن قرار دارد چندین قدم جلوتر ببرد چون انیمیشن در ابعاد تولیدی سینما به شکل جدی حضور دارد ازجمله در جلوه های ویژه، در سخت افزارهایی که برای تولید استفاده می شود و یا به صورت مستقل به عنوان فیلم انیمیشن، و به همین دلیل به نظر می آید که فضاهای بسیار جدی وجود دارد که انیمیشن می تواند خود را نشان دهد ضمن اینکه اگر در زمینه استفاده از انیمیشن در فیلم های مختلف فرهنگسازی اطلاع رسانی صورت بگیرد مسلما سطح سینمای ما از جایگاه کنونی بالاتر می رود.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0