يکشنبه, 30 شهريور 1399
  • ساعت : ۸:۱۶:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ 
  • کد خبر : ۴۲۲۴
اقبال خوب از دومین دوره جایزه جمالزاده نتیجه ریل گذاری درست دوره اول
دبیر ادبی دومین دوره جایزه جمالزاده با اشاره به ارسال 1438 اثر به دبیرخانه این جشنواره،‌ اقبال خوب از دومین دوره جایزه را ناشی از ریل گذاری درست این جایزه در دوره اول عنوان کرد.

به گزارش ستاد خبری دومین دوره جایزه جمالزاده،‌ مجید قیصری با بیان این مطلب افزود: استقبال در اکثر جشنواره های دنیا در دوره اول بسیار خوب است اما در دوره دوم بیشترشان دچار افت حضور می شوند زیرا کسانی که نتیجه مطلوبشان را در دوره اول نگرفته اند با جشنواره مورد نظر دلخوری و کدورت پیدا می کنند که باعث می شود جشنواره با افت استقبال مواجه شود، اما اقبال بسیار خوب از جایزه جمالزاده در دوره دوم نشان داد این جایزه توانسته روند منطقی خود را در دوره اول طی کند و در جایگاه مطلوبی قرار گیرد که  امیدواریم این مسیر در دوره دوم ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه اهالی هیات انتخاب جشنواره در حال حاضر مشغول غربالگری داستان ها هستند،‌ گفت: استقبال قابل توجه و حجم بالای آثار رسیده هیات انتخاب و داوری را شگفت زده کرده که این موضوع امر داوری را سخت و حساس می کند لذا ما تمام تلاشمان را می کنیم که گزینه های اصلح را انتخاب کنیم.
قیصری سپس با تاکید بر اینکه تعداد بالای آثار رسیده ناگزیرمحدودیت انتخاب برگزیده ها را به دنبال دارد، افزود: امیدواریم بتوانیم تعداد قابل توجهی از آثار را به ثبت و انتشار برسانیم که در راستای این مهم نیز از ناشران و دست اندارکاران صنعت نشر که به همکاری با جایزه جمالزاده علاقه مندند، برای انتشار تعداد بیشتری از آثار دریافت شده در این جایزه، دعوت می کنیم.
دبیر ادبی دومین دوره جایزه جمالزاده همچنین با اشاره به نحوه و معیارهای داوری آثار در بخش های مختلف، تصریح کرد: ادبیت کارها در بخش آزاد برای ما اهمیت ویژه ای دارد و قطعا داستان هایی با زبان غنی تر، موضوع و سوژه تازه تر درالویت انتخاب ما هستند. در بخش های داستان و زندگی نگاره های اصفهان نیز علاوه بر ادبیت فضای جغرافیایی، شهری و زاویه نگاه تازه ی که نویسنده به وسیله آن اصفهان را ترسیم کرده برای ما قابل اهمیت است. 
قیصری ادامه داد: کرونا که بخش ویژه جشنواره امسال است با توجه به اینکه دومین بخش پرطرفدار جشنواره است، به نظر می رسد به ثبت تاریخی قابل توجهی در این بخش برسیم.
این نویسنده و اهل ادبیات در پایان اظهار امیدواری کرد و افزود: بعد از برگزاری جایزه جمالزاده به اندوخته ادبی اصفهان اضافه خواهد شد که در این مسیر تلاش می کنیم تمام آثار رسیده را که متاسفانه امکان انتشارشان فراهم نیست در دبیرخانه جشنواره حفظ کنیم، زیرا گنجینه ای قابل توجه برای شهر اصفهان است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0