• ساعت : ۱۰:۲۹:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ 
  • کد خبر : ۴۱۹۶
از توزیع 120 هزار بسته اقلام بهداشتی تا اكران نوع‌دوستی در فرهنگ‌سراها
فرهنگ‌سراهایی که تا پیش از شیوع ویروس کرونا نیز در راستای ارتقای فرهنگ جامعه می‌کوشیدند، امروز به خط تولید ماسک، لباس و گان برای جهادگران عرصه سلامت پیوسته‌اند.

این روزها همه‌گیری ویروس کرونا جهان را به چالش کشیده و علاوه بر تهدید جان انسان‌ها، فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و هنری را تعطیل کرده است.

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این بین از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در کشور برنامه‌هایی در راستای فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و همچنین کمک به چرخه تولید و توزیع اقلام بهداشتی در دستور کار خود قرار داد.

رئیس هماهنگی امور فرهنگی اجتماعی مناطق معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان درباره اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در مناطق پانزده گانه شهر اظهار داشت: یکی از این اقدامات تشکیل شبکه آموزش و اطلاع‌رسانی در محلات مناطق مختلف شهر اصفهان بود که با تشکیل هسته‌هایی با حضور معتمدان و افراد تأثیرگذار محلات در هر منطقه، اقدام به ایجاد شبکه ارتباط مجازی با آنها کردیم تا اطلاعات درست درباره بیماری کرونا را به صورت مویرگی در شهر اصفهان جاری کنیم.

امیرحسین ستوده‌فر ادامه داد: سعی کردیم با ایجاد شبکه ارتباط مجازی در لایه‌های مختلف و حتی محلات کم‌برخودار و حاشیه‌ای شهر نیز به افرادی که کمتر به فضای مجازی دسترسی دارند اطلاع‌رسانی درستی انجام شود و بتوانیم از ظرفیت مساجد، بسیج و معتمدان برای اجرای برنامه‌هایی مانند توزیع اقلام بهداشتی و همراه کردن مردم با تصمیمات ستاد مدیریت بیماری کرونا استفاده کنیم.

وی با اشاره به اجرای این برنامه با همکاری موسسه کشتی نجات افزود: این برنامه‌ها همچنان در سطح محلات شهر اصفهان در حال اجرا است.

وی تولید برنامه‌های شاد و مفرح را یکی دیگر از این اقدامات دانست و بیان کرد: برای ارتقای روحیه شهروندان و همچنین کادر درمانی، غنی‌سازی اوقات فراغت مردم در خانه‌ها را در دستور کار قرار دادیم؛ چون در راستای شعار "در خانه بمانیم"، تمام مکان‌های فرهنگی شهرداری و سینماها تعطیل بود لذا کارناوال‌های شادی به مناسبت‌های مختلف در محلات و مجتمع‌های بزرگ یا همان محلات عمودی حضور ‌یافتند که شامل نمایش‌های خیابانی و موسیقی محلی و ملی بود و به مناسبت نیمه شعبان نیز اجرا شد.

*ضدعفونی مناطق 15 گانه

به گفته رئیس هماهنگی امور فرهنگی اجتماعی مناطق معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، این سازمان برای قدردانی از تلاش‌های پیشتازان حوزه سلامت همچون پزشکان و پرستاران برنامه‌هایی در بیمارستان‌های بیماران کرونا در اصفهان اجرا کرد که شامل برنامه سال تحویل و اجرای جُنگ‌های شادی بوده و در نیمه شعبان نیز برگزاری جشن‌ همراه با نورافشانی در نظر گرفته شد.

ستوده فر تصریح کرد: جزو نخستین بخش‌های شهرداری بودیم که به کنترل تب شهروندان مراجعه‌کننده در بدو ورود و فراهم کردن امکان ضدعفونی کردن دستان ارباب رجوع اقدام کردیم که علاوه بر رعایت موازین بهداشتی به فرهنگ‌سازی در این زمینه کمک کرد.

وی به اطلاع‌رسانی گسترده در تمام محلات شهر اصفهان با نصب پوستر، بنر و بروشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر اطلاع‌سانی با استفاده از تابلوهای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در سطح شهر، حتی در محلاتی که تک‌پایه و لمپوست شهری نداشتند اطلاع‌رسانی با استفاده از داربست و همچنین نصب پوستر در ایستگاه‌های اتوبوس توسط مناطق انجام شد و همچنین 120 هزار بسته اقلام بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده از طرف شهرداری در محلات اصفهان به‌خصوص در مناطق کم‌برخوردار توزیع گردید.

وی گفت: ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی، پارک‌ها و وسایل اسباب‌بازی، خودپردازها و ایستگاه‌های اتوبوس به صورت گسترده توسط همکاران ما در مناطق پانزده گانه شهر اصفهان انجام شد.

به گفته رئیس هماهنگی امور فرهنگی اجتماعی مناطق معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، فرهنگ‌سرای همت در منطقه 6، فرهنگ‌سرای قدس در منطقه 12، کتابخانه امیرحمزه در منطقه 13 و چند فرهنگسرای دیگر و همچنین برخی مساجد به صورت مردمی به چرخه تولید ماسک، لباس و گان برای کادر درمانی اضافه شده‌اند و با این اتفاق، معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان و معاونت‌های فرهنگی مناطق به ستاد عملیات کمک به قهرمانان عرصه سلامت تبدیل شده‌اند.

ستوده فر خاطرنشان کرد: در راستای کمک به ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهر اصفهان و نیاز به توجیه شهروندان برای عدم حضور در مکان‌های پرتجمع، معاونان فرهنگی مناطق با توجه به اشرافی که در این زمینه داشتند مذاکراتی با مساجد و هیئت‌های مذهبی انجام دادند و ضرورت تعطیلی این اماکن در راستای دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را مطرح کردند.

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0