• ساعت : ۱۱:۲۰:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ 
  • کد خبر : ۴۱۸۹
برای شكست كرونا، مجازی تفریح كنید
معاونت ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان که یکی از بخش‌های فعال این سازمان در نوروز هر سال بود، امسال و در مقابل مهمان ناخوانده‌ای به نام ویروس کرونا، فعالیت‌های خود را به فضای مجازی برده تا شهروندان اصفهانی در روزهایی که مجبور هستند در خانه بمانند از ورزش و تفریح غافل نشوند.

معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این خصوص اظهار داشت: پیش از فرا رسیدن عید نوروز و زمانی که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، به ادارات زیرمجموعه معاونت ورزشی تفریحی سازمان اعلام کردیم که متناسب با این شرایط برنامه‌ریزی و برنامه‌های خود را تدوین کنند.
حبیب‌اله ناظریان ادامه داد: در همین راستا وب‌سایت vcci.ir با عنوان فرهنگسرای مجازی، توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری طراحی شده که هر سه معاونت سازمان برنامه‌های خود را ذیل آن طراحی و اجرا می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه تمام این برنامه‌ها برای شبکه‌های اجتماعی طراحی شده است، افزود: مدیران و معاونان سازمان تأکید دارند که پس از برطرف شدن مشکل ویروس کرونا، برنامه‌های سازمان مانند گذشته در تمام ابعاد و متناسب با نیاز همه شهروندان پیش‌بینی شود اما تا زمانی که مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در خانه هستند در تمام ابعاد فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی برای آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان درباره برنامه‌های اداره تفریحی این معاونت گفت: 100 کلیپ صوتی از جمله قصه‌گویی و 20 کلیپ تصویری کتاب‌سازی مخصوص کودکان،10 کلیپ تصویری آموزش بازی در خانه به همراه 50 پوستر آموزش بازی جهت انتشار در فضای مجازی طراحی و تهیه شده تا کودکان و نوجوانان بتوانند این بازی‌ها را با اعضای خانواده در منازل خود انجام دهند.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه "بازی با هیچ" تصریح کرد: مسابقات رباتیک و جشنواره ساخت اسباب‌بازی به صورت مجازی و همچنین مسابقه دومینو به صورت خانوادگی برای منازلی که حیاط دارند و منازل آپارتمانی طراحی شده است.
ناظریان با تأکید دوباره بر اینکه تمام برنامه‌های آموزشی و جشنواره‌ها به صورت مجازی اجرا می‌شود، بیان کرد: تمام اماکن ورزشی وابسته به شهرداری همچنان تعطیل بوده و تا ابلاغ دستورالعمل جدید ستاد مبارزه با کرونا تعطیل خواهد بود.
وی در پاسخ به اینکه برای هفته اصفهان و مناسبت‌های پیش رو چه تمهیداتی اندیشیده شده است، اضافه کرد: برای هفته اصفهان نیز برنامه‌هایی بر اساس مدل فعلی و به صورت مجازی در دست اقدام داریم.
ناظریان درباره نقش ورزشکاران اصفهانی برای فرهنگ‌سازی در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و مبارزه با بیماری کرونا گفت: ورزشکاران در تمام دنیا محبوب قلبها هستند؛ به خصوص پیشکسوتان و ورزشکارانی که در رشته خود قهرمان المپیک، جهان و آسیا هستند لذا سخنان آنها بر مردم بسیار تأثیرگذار است. 
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه می‌بینم که آحاد مردم یکدیگر را به رعایت مسائل بهداشتی تشویق می‌کنند لذا امیدوارم همه شهروندان با رعایت این نکات از نعمت سلامتی برخوردار باشند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0