چهارشنبه, 7 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۳۵:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ 
  • کد خبر : ۴۱۳۱
نصیر ملت: تقویت دیپلماسی شهری از اهداف رویداد شب فرهنگی اصفهان است
رییس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دیپلماسی شهری یکی از راه‌های توسعه شهرها است که می‌توان با برگزاری رویدادهایی همچون شب فرهنگی اصفهان به آن دست یافت.

نصیر ملت درباره برگزاری برنامه "شب فرهنگی اصفهان در تبریز" اظهار داشت: دیپلماسی شهری یکی از راه‌های توسعه شهرها است و می‌توانیم از ظرفیت‌های متقابل شهرها و تجربیات و دستاوردهای بومی هر شهر برای انتقال به شهرهای دیگر استفاده کنیم.

به گفته وی، با استفاده از دیپلماسی شهری می‌توان راه‌هایی که سایر شهرها پیموده‌اند و تجربیاتی که به دست آورده‌اند را با کمترین هزینه و صرف زمان کسب کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: این ارتباطات موجب تبادل و نوعی پایداری فرهنگی میان قومیت‌های گوناگون شده که به توسعه فرهنگی در شهرها می‌انجامد.

نصیر ملت با بیان اینکه تبریز می‌تواند فرصتی برای معرفی اصفهان به گردشگرانی باشد که به این شهر سفر می‌کنند، گفت: شهر تبریز می‌تواند سفیری برای معرفی شهر اصفهان به گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی بیان کرد: زیرساخت این‌گونه رویدادها بیشتر فرهنگی و هنری است و برنامه "شب فرهنگی اصفهان در تبریز" می‌تواند فرصتی برای حمایت از هنرمندان اصفهانی را ایجاد کند. این هنرمندان ابتدا باید در اصفهان شناسایی، حمایت و تقویت شوند تا سپس بتوان آنها را به دیگر شهرها معرفی کرد و این برنامه می‌تواند به انگیزه‌ای برای هنرمندان تبدیل شود.

وی با اشاره به برخورد مدیران شهری و دولتی با هنر و هنرمندان در ادوار مختلف، برگزاری این رویداد را فرصتی برای بهبود این روابط دانست.

رییس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به طرح اصفهان 2020، تصریح کرد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا از ظرفیت این طرح برای رفع مشکلات فعالیت هنرمندان استفاده کنیم تا هنرمندان نیز به موفقیت این طرح کمک کنند.

هنرمندان اصفهانی میراث ناملموس هستند

وی هنرمندان اصفهانی را در کنار جاذبه‌ها، بناها و میراث فرهنگی ملموس و ناملموس اصفهان، جزو ظرفیت‌های فرهنگی شهر خواند و گفت: طرح اصفهان 2020 در سه فاز شهر اصفهان، استان اصفهان و کل کشور اجرا می‌شود و قرار است با شناسایی مسیرهای گردشگری مشترک و یا ایجاد ظرفیت‌های مشترک برای حضور گردشگر، بتوانیم بسته‌های مشوق ایجاد کنیم تا جذابیت گردشگری در ایران را افزایش دهیم. به طور مثال می‌توان مسیر گردشگری ارومیه-تبریز-اصفهان را برای گردشگرانی که از ترکیه به کشور وارد می‌شوند و یا مسیر اردبیل-تبریز- اصفهان یا تبریز-همدان-اصفهان را برای گردشگران آذربایجانی و ارمنستانی تعریف کرد که این برنامه می‌تواند به این امر کمک کند.

ملت تأکید کرد که برنامه شب‌ فرهنگی تبریز هم باید با حضور هنرمندان و فعالان فرهنگی این شهر در اصفهان برگزار شود تا تأثیر این طرح را در اصفهان هم شاهد باشیم.

گفتنی است؛ نخستین برنامه شب‌های فرهنگی اصفهان با چشم‌انداز اقامه گفت‌وگومندی بر اساس توسعه صنایع خلاق و گردشگری و ارائه ظرفیت‌های فرهنگی اصفهان در زمینه هنرهای تجسمی، ادبیات، موسیقی، نمایش، سینما و گردشگری از ساعت 15 تا 21 پنجشنبه 24 بهمن ماه به همت معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان در پردیس سینمایی قدس تبریز برگزار می‌شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0