چهارشنبه, 7 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۱۳:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ 
  • کد خبر : ۴۱۲۹
ایجاد حلقه ارتباطی میان فرهنگیان و هنرمندان در شب فرهنگی اصفهان در تبریز
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: یکی از لوازم اینکه اهداف توسعه پایدار محقق شود این است که حول آن زنجیره ارزش پیدا شود تا با هم افزایی هزینه های منظور و اقتصادی کاهش یابد.

محمد عیدی اظهار داشت: با این نوع نگرش شهرهایی که جهان شهر نامیده می شود برای رسیدن به این نوع اهداف توسعه ای، باید پای خودشان را از مرزهای جغرافیایی فراتر بگذارند و به مرزهای فرهنگی خودشان فکر کنند.

وی افزود: شهرهایی موفق خواهند بود که از بیشترین ظرفیت ارتباطی بهره مند شوند این ظرفیت به آن ها امکان انباشت  تجارب بیشتر، ایجاد افق های جدید تر و امکان خلاقیت فرهنگی می دهد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه تبریز و اصفهان در ایران دو کانون میان فرهنگی قدرتمند هستند تصریح کرد: این دو شهر در یک زمینه گفتگویی و بستر ارتباطی بسیار وسیع جاده ابریشم توانستند به مایه و پایه شهرت برسند و مکتب دان و مکتب ران هنری و علمی در گستره ایران بشوند.

عیدی افزود: اگر بخواهیم جهان شهرهایی که به آن ها می بالیم بازتولید کنیم که ظرفیت های بومی خودشان را جهانی کنند اولین نیازش این است که شبکه ارتباطی که این کانون ها داشته اند دوباره بازتولید شود.

وی ادامه داد: شب فرهنگی اصفهان در تبریز، درصدد ایجاد این حلقه ارتباطی است تا هنرمندان و فرهنگیان این دو کانون در شرایط فرهنگی بهتر با هم گفتگو کنند چون فلسفه عمده فعالیت های فرهنگی ما بسترسازی و زمینه سازی برای این گفتگوهای فرهنگی است.

 

میزبانی اصفهان از کانون های میان فرهنگی

معاون شهردار گفت: با این نوع نگرش می کوشیم با دیگر کانون های میان فرهنگی مثل یزد، شیراز، کرمان و همدان این بستر را آغاز کنیم و فرآیندمحور میزبان آن ها در شهر اصفهان باشیم تا شهری پررویداد با امکان گفتگویی بسیار بالا ایجاد کرده و شهری با بهزیستی بالا و نشاط اجتماعی بالا داشته باشیم.

عیدی افزود: به واسطه مراوداتی که بین دو شهر تبریز و اصفهان وجود دارد زمینه این ارتباط آسان تر بود و هر دو در رسیدن به اهداف هماهنگ بودند و پذیرش این اتفاق را داشتند همچنین شهر تبریز و اصفهان قرابت دیرینه ای در دوران مختلف به ویژه دوران صفوی دارند که در تاریخ اسطوره ای ایران ریشه دارد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که زمینه برگزاری شب فرهنگی اصفهان در تبریز فراهم می شود برای ایجاد انسجام فرهنگی بیشتر نیاز است آشنایی بیشتری از هم داشته باشیم به همین خاطر آغوش اصفهان برای تمام شهرهای اصفهان گشاده است که شهرهای دیگر در این شهر شب شهرشان را برگزار کنند.

گفتنی است؛ شب فرهنگی اصفهان در تبریز 24 بهمن ماه از ساعت 15 تا 22 در پردیس سینمایی قدس تبریز اجرا می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0