پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401
  • ساعت : ۱۲:۳۴:۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۱۷۱۳
مردم باید پیشران برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر باشند
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برنامه «هنرمَردان» نوعی نوآوری در ارائه محصولات فرهنگی و هنری بود، گفت: مردم باید پیشران برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر اصفهان باشند و ما در مدیریت شهری و شورای شهر نقش تسهیل‌گر را ایفا کنیم.

مصطفی نباتی‌نژاد ضمن بازدید از ویژه‌برنامه «هنرمَردان» اظهار داشت: میدان امام حسین‌(ع) و چهارباغ عباسی از جمله عرصه‌های مورد توجه مردم در بافت شهری است که می‌توان با آن به خوبی ارتباط برقرار کرد، زیرا از گذشته میدان‌گاه بسیاری از رویدادهای اجتماعی در شهر اصفهان بوده است.

وی با بیان اینکه ویژه‌برنامه «هنرمردان» با بهره‌گیری از فرصت خوب ایام فاطمیه نوعی از نوآوری را در ارائه خدمات و محصولات فرهنگی و هنری به نمایش گذاشت، افزود: خدمات ارائه شده در موکب‌های هنری و فرهنگی علاوه بر اینکه به ارتقای مهارت‌ها و سرمایه‌های فرهنگی شهر کمک می‌کند نسبت خود را با مناسبت‌های فرهنگی نیز به خوبی تعریف کرده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: همگرایی برنامه‌ها و رویدادهای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری با مناسبت‌های مذهبی را خوش‌یمن می‌دانیم چون این‌گونه رویدادها با فضای فعلی شهر همسو و همساز است. امیدواریم این رویدادها با رویکرد مخاطب‌یابی بیش از گذشته برگزار شود.

نباتی‌نژاد درباره رویکرد حمایتی شورای اسلامی شهر اصفهان از حوزه فرهنگ تصریح کرد: در شورای شهر بودجه بخش فرهنگ را توسعه می‌دهیم اما از دست‌اندرکاران این حوزه انتظار داریم در برنامه‌های خود به دنبال مشارکت‌جویی شهروندان باشند.

وی ادامه داد: مردمی که در طول تاریخ مناسبت‌های مذهبی را به‌عنوان مسئولیت اجتماعی و با نگاه برگرفته از هویت دینی پاس می‌داشتند، امروز می‌توانند به‌عنوان مشارکت‌کننده و پشتیبان در برنامه‌های فرهنگی فعال باشند به‌طوری که آنها پیشران اجرای برنامه‌ها بوده و ما در مدیریت شهری و شورای شهر نقش تسهیل‌گر را ایفا کنیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در پاسخ به این سوال که در بودجه ۱۴۰۱ شهر اصفهان بخش فرهنگ چه میزان از توجه شورای شهر را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: در شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید داریم ۱۰ درصد از بودجه کل شهرداری به حوزه فرهنگ اختصاص داده شود اما اینکه چه میزان از این تخصیص مربوط به بخش سخت‌افزاری و چه میزان مربوط به رویدادها و تولید محتوا است به سیاست‌های شهردار و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بستگی دارد.

گفتنی است؛ ویژه‌برنامه «هنرمردان» از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از 12 دی ماه در میدان امام حسین(ع) آغاز شده و تا و تا 16 دی ماه هر شب از ساعت 18 تا 23 ادامه دارد.

در این برنامه که با مشارکت دفاتر تخصصی معاونت فرهنگی هنری این سازمان برنامه‌ریزی شده شهروندان می‌توانند به تماشای فیلم‌های کوتاه جشنواره عمار، تئاترهای صحنه‌ای و خیابانی، هنرآفرینی هنرمندان و اساتید نقاشی و خوش‌نویسی، اجرای سرود و شعرخوانی شاعران آئینی بپردازند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0