پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401
  • ساعت : ۱۲:۲۸:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۱۷۱۱
ویژه‌برنامه «هنرمردان» تجربه‌ای جدید در حوزه فرهنگ شهر است
شهردار اصفهان:شهردار اصفهان با بیان اینکه ویژه‌برنامه «هنرمردان» از ابعاد گوناگون یک تجربه جدید در حوزه فرهنگ است، گفت: می‌توانیم با خلاقیت و نوآوری اتفاقات دیگری از این دست را در فضای شهری رقم بزنیم.

علی قاسم‌زاده ضمن بازدید از ویژه‌برنامه «هنرمردان» در میدان امام حسین(ع) با بیان اینکه این رویداد، اتفاقی جدید در حوزه فرهنگ شهر است که دو مناسبت ویژه، یعنی ایام فاطمیه و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را با هم تلفیق کرده، اظهار داشت: در این رویداد تنوع قالب‌های مختلف شامل هنرهای نمایشی و تئاتر، فیلم، سرود، نقاشی و خوشنویسی را در چارچوب یک گالری شهری می‌بینیم. این تجربه قابلیت تکرار در سایر برنامه‌های شهری را دارد.

وی با بیان اینکه این رویداد از ابعاد گوناگون یک تجربه جدید در حوزه فرهنگ است، ادامه داد: می‌توانیم با خلاقیت و نوآوری اتفاقات دیگری از این دست را در فضای شهری رقم بزنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تقویت هویت اصفهان از راهبردهای اصلی شهرداری در حوزه فرهنگ است، افزود: هویت اصفهان، یک هویت دینی، تاریخی و تمدنی است و هر رویداد فرهنگی در این شهر باید همسو با این هویت باشد.

قاسم‌زاده گفت: نشاط و سرزندگی از دیگر اهدافی است که شهرداری در اجرای رویدادهای فرهنگی به دنبال آن است و معتقدیم برنامه‌های تدارک دیده شده در حوزه فرهنگ، باید در دست‌یابی به این هدف به ما کمک کند.

وی درباره رویکرد ویژه برنامه «هنرمردان» گفت: سردار سلیمانی شخصیتی است که نه‌تنها نسل امروز، بلکه می‌تواند نسل‌های آینده را تحت‌تأثیر قرار دهد، بنابراین اینگونه رویدادها کمک می‌کند جامعه به‌خصوص نسل جوان و نوجوان با این شخصیت‌های ماندگار بیشتر آشنا شوند. به‌خصوص که در این برنامه‌ها از زبان هنر و ادبیات روز در انتقال مفاهیم و پیام‌ها به مخاطب استفاده شده است.

شهردار اصفهان درباره برنامه‌های شهرداری برای تداوم رویدادهای فرهنگی با بن‌مایه مذهبی بیان کرد: امیدواریم این هدف در قالب‌رویدادهای هنری با محتوای فرهنگی و دینی محقق شود.

گفتنی است؛ ویژه‌برنامه «هنرمردان» همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با مشارکت دفاتر تخصصی معاونت فرهنگی هنری این سازمان از 12 دی آغاز شده و تا 16 دی ماه هر شب از ساعت 18 تا 23 در میدان امام حسین(ع) اجرا می‌شود.

نمایش فیلم‌های کوتاه جشنواره عمار، اجرای تئاتر، هنرآفرینی هنرمندان و اساتید نقاشی و خوش‌نویسی، اجرای سرود و شعرخوانی از جمله بخش‌های این برنامه است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0