پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۱:۲۶:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ 
  • کد خبر : ۱۱۶۲
عدالت محوری برای كودكان در دستوركار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی
به گفته رییس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر، اصفهان قطب فرهنگی و شهر دوستدار کودک  و نوجوان می شود.
کافی است سر هر چهارراه پشت چراغ قرمز مانده باشید تا دو چشم به شیشه ماشین دوخته شود و هی بگوید: «دستمال بخر»، «فال حافظ بگیر»، «گل زرد برای یار بخر» کودکانی که در خیابان‌ها، اتوبوس، در مترو،پشت چراغ قرمز،کنار در رستوران‌ها ایستاده‌اند و «آقا،خانم، بخر» را دم گرفته‌اند.
این بچه‌ها ساعت کاری ندارند از صبح تا شب در خیابان هستند و واحدهای درسی شان را در خیابان پاس می‌کنند. انگار مدرسه ندارند، نه شیفت صبح می‌روند و نه شیفت بعداز ظهر.تمام شیفت‌های مدرسه را در خیابان مانده‌اند و می‌خواهند شب دست پر به خانه بروند، چون ضرب و شتم برایشان سنگین است و بدن‌های نحیفشان حوصله کتک خوردن را هم ندارد به همین دلیل معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان با برگزاری حراج آثار هنری نمایشگاه "رویای کودکان" اعلام کرده که آماده است به مشکلات کودکان کار رسیدگی کند.
فریده روشن، رییس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان در رابطه با ضرورت حمایت از وضعیت کودکان کار شهر اظهار کرد: نمایشگاه رویای کودکان در حمایت  اجتماعی، تحصیلی، سلامتی و بیمه عمر کودکان کار برگزار شد و نوع‌دوستی و مهربانی افراد را به یکدیگر نشان داد.
وی با بیان اینکه 350 هنرمند در خردادماه امسال همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودکان روی بوم نقاشی به خلق اثر پرداختند، بیان کرد: سرانجام این فعالیت به بهره برداری رسید و 125 اثر این هنرمندان بعد از داوری مردادماه در موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به حراج گذاشته شد.
وی ادامه داد: اجر شهروندانی که در خرید این تابلوها شرکت کردند ماندگار خواهد بود و از نظر وجدانی هم آثار سودمندی برایشان خواهد داشت.
روشن با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان به دنبال آن است که اصفهان را قطب فرهنگی و شهر دوستدار کودک  و نوجوان کند، افزود: چون اصفهانی ها شهروندانی خَیر هستند قطعا در این راستا همکاری خواهند کرد.
وی با بیان اینکه فرهنگسازی در زمینه کار خیر برای کودکان ضروری است، گفت: با برگزاری چنین حراجی هایی عدالت محوری برای تمام کودکان شهر اجرا خواهد شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0