پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۱:۱۰:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۱۵۸۲
شهید كوچه ما روشنایی شهر است
 ویژه‌برنامه "شهید کوچه ما روشنایی شهر است"، ادای دین معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان به 370 شهید گلگون‌کفن عملیات محرم سال 61 است که همزمان با سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان برگزار می‌شود.

مدیر هماهنگی امور مناطق معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در این خصوص اظهار داشت: طبق رویکرد محله‌محوری شهردار اصفهان در اجرای تمام برنامه‌های فرهنگی از جمله رویدادهای شهری، قرار است به‌ جای برگزاری یک رویداد بزرگ، ویژه‌برنامه‌هایی محله‌محور برگزار شود که ویژه‌برنامه‌های 25 آبان نخستین برنامه‌ای است که در دوره مدیریت جدید شهری با این رویکرد برگزار می‌شود.

امیرحسین ستوده‌فر افزود: بر همین اساس برنامه "شهید کوچه ما روشنایی شهر است" در محل سکونت خانواده 370 شهید عملیات محرم 61 برگزار می‌شود. زمانی که از تشییع همزمان 370 شهید در 25 آبان ماه 61 در اصفهان به عنوان حماسه یاد می‌شود، 25 آبان ماه 1400 نیز می‌تواند با تجلیل از خانواده این 370 شهید ماندگار و تبدیل به حماسه‌ای دیگر شود.

وی با اشاره به برگزاری این برنامه از 25 تا 28 آبان و آذین‌بندی در تمام 370 نقطه گفت: در گذشته کمتر رویدادی به این گستردگی در سطح شهر اصفهان برگزار شده که این اتفاق مبارکی است.

مدیر هماهنگی امور مناطق معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان ادامه داد: در این برنامه مدیران شهری و اعضای شورای شهر در محل سکونت پدر و مادر این شهدا حاضر شده و تندیس حماسه و ایثار را به آنها اهدا می‌کنند.

ستوده‌فر با اشاره به تولید سرود 25 آبان و چاپ کتابچه‌ای با عنوان "370 رود بی‌پایان" تصریح کرد: روایت داستانی عملیات محرم و حال و هوای حماسی تشییع پیکرهای شهدا در 25 آبان 61 در این کتاب آورده شده است وهمچنین شعری درباره 25 آبان 61 سروده شده که در این کتاب موجود است.

وی با اشاره به رونمایی از نماد 25 آبان سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان در محل پل 25 آبان بیان کرد: یک فیلم سینمایی نیز در چهار اپیزود در اصفهان تولید شده که اپیزود اول و دوم آن رونمایی خواهد شد.

وی افزود: تمامی برنامه های ویژه حماسه 25 آبان با شعار واحد "370 رود بی پایان" با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، سازمان خدمات شهری، سازمان زیباسازی و سایر بخش‌های شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

ستوده فر خاطرنشان کرد: تبلیغات شهری، طراحی دیوار پازلی برج جهان‌نما، آذین‌بندی و فضاسازی‌های شهری با همین شعار و طرح گرافیکی مشابه انجام شده که جلوه بصری خوبی به شهر بخشیده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0