يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۹:۳۸:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۱۳۴
ایجاد شور و نشاط اجتماعی در دل محلات منطقه 12 شهرداری
رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 12 شهرداری اصفهان به تشریح برنامه های نوروزی در تمام محلات این منطقه پرداخت.

اکرم قپانچی دراین خصوص اظهار داشت: 12 عنوان برنامه نوروزی با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و تقویت روحیه شهروندان و کاهش استرس و اضطراب ناشی از کرونا در سال جدید در 10 محله منطقه برنامه ریزی شد.
وی افزود: اجرای هر یک از این برنامه ها به منظور توسعه فرهنگ گردشگری محلی و ترویج آیین های مرتبط با نوروز و آیین های کهن محلی بوده که با توجه به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: برنامه ها بیشتر در قالب کارناوال شادی با عناوین عمو نوروز، سفره هفت سین، گروه عروسک های آوازه دوره گرد در دل محلات و ایجاد پویش شور آشتی و مانور شهری "حال ما خوب می شود" اجرا شد.
قپانچی با اشاره به تقارن ایام نوروز با اعیاد شعبانیه ادامه داد: برنامه "منتظران بهار" در سطح محلات منطقه اجرا شد که شامل سرودخوانی و مولود خوانی و اجرای مسابقه و اهدای جوایز بود.
رئیس اداره فرهنگی اجتماعی منطقه 12 شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای برنامه "عید در عید" با مشارکت پایگاه بسیج محلات و کانون فرهنگی مساجد در میدان نگین، پارک آزادگان و جنب مسجد انسیه حورا بیان داشت: در مکان های انتخاب شده، غرفه نمایشگاهی با موضوع مهدویت برپا شد که برای قشر کودک و نوجوان بسیار جذاب بود.
وی با اشاره به اجرای برنامه "کودکان مهدوی" ویژه کودکان محمود آباد نیز گفت: اجرای برنامه سه شنبه مهدوی در پارک ملک شهر با استقبال خوب مردم مواجه شد و سه روز متوالی نیز به انجام رسید.
وی گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت مهدویت به صورت مجازی از دیگر برنامه های ویژه نیمه شعبان بود که با هدف تقویت معرفت دینی و شناخت بهتر فرهنگ انتظار در فرهنگسراهای سطح منطقه برگزار شد.
قپانچی خاطرنشان کرد: منطقه 12 شهرداری در ایام نوروز به صورت ایستگاهی ثابت و سیار دایر بود که با در برگرفتن 50 هزار مخاطب و پوشش در 10 محله و اجرای برنامه این منطقه سعی بر ایجاد لحظات شاد برای اهالی منطقه داشت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0