يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۱:۳۳:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ 
  • کد خبر : ۷۱۳۲
مروری بر اشعار بهاری با پادكست های "بهاریه"
پادکست های "بهاریه" در چهار قسمت به مرور اشعار شاعران با موضوع بهار می پردازد.

مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان با اعلام این مطلب گفت: پادکست های "بهاریه" به مرور اشعار شاعران با موضوع بهار پرداخته که در چهار قسمت شامل مرور اشعار خراسانی، عراقی، معاصر و طنز تهیه و تنظیم شده است.

الهه رضایی پادکست های بهاریه را عید دیدنی ادبی این مرکز عنوان کرد و اظهار داشت: این پادکست ها در ایام نوروز در چهار بخش در صفحه اینستاگرامی مرکز آفرینش های ادبی قلمستان منتشر می شود.

وی افزود: بهار از پرتکرارترین و محبوب ترین موضوعات در شعر فارسی بوده زیرا بهار کوتاه است و در همین مدت کوتاه می توان ردپای شکوفایی طبیعت و نوزایی جهان را مشاهده کرد.

مدیر دفتر تخصصی ادبیات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: در قرن چهارم قصیده متولد شد و رواج یافت که موضوع بیشتر قصیده ها وصف بهار بود، در ادامه، قصیده علت پیدایش غزل شد و بهاریه به این سبک جدید منتقل شد و بعدها به مثنوی نیز راه پیدا کرد.

رضایی با اشاره به عنوان این پادکست، تصریح کرد: بهاریه به اشعاری گفته می شود که درباره بهار سروده شده و اولین بهاریه مشهور را رودکی، پدر شعر فارسی سروده است.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای دریافت پادکست های بهاریه می توانند به صفحه اینستاگرامی مرکز ادبی قلمستان به نشانی ghalamestannews مراجعه کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0