يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۲:۲۶:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ 
  • کد خبر : ۷۱۲۰
نوروز 1400 با مسابقات نجومی همراه شوید
مسابقه خانوادگی «نوروز نجومی» و مسابقه داستان کوتاه‌نویسی «هشت دقیقه در مریخ» در نوروز 1400 از سوی مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب با اشاره به برگزاری مسابقه خانوادگی «نوروز نجومی» ویژه والدین و فرزندان در ایام نوروز اظهار داشت: این مسابقه ویژه خانواده‌ها است و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و شرکت در مسابقه شماره تلفن همراه خود و کد ملی یکی از والدین را به شماره 09981072872 در واتس اپ ارسال کنند. 
مهری نقوی افزود: سوالات مسابقه از اطلاعات عمومی درباره علم نجوم طراحی شده که هر خانواده بسته به تمایلات خود می‌تواند به صورت صوتی یا تصویری در مسابقه شرکت کنند.
مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب ادامه داد: مهلت ثبت نام در این مسابقه تا 13 فروردین ماه بوده که پس از مشخص شدن زمان برگزاری مسابقه هر شب حداکثر 10 خانواده در مسابقه حضور خواهند داشت و یک خانواده به‌عنوان برنده انتخاب می‌شود. 
نقوی همچنین گفت: مسابقه داستان کوتاه‌نویسی «هشت دقیقه در مریخ» ویژه نوجوانان 13 تا 18 سال در دو بخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود. 
وی با اشاره به برگزاری این مسابقه در دو گروه نوجوانان 14 و 15 سال و 16 تا 18 سال تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در بخش آزاد باید داستان‌های علمی تخیلی با موضوع علم نجوم، فضا و کیهان بنویسند و موضوع بخش ویژه نیز مأموریت مریخ‌نورد پشتکار (استقامت) در سیاره مریخ است. در هر گروه سنی 3 نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب و هدایایی به آنها اهدا می‌شود. همچنین به تمام شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در مسابقه اهدا خواهد شد و این داستان‌ها با نظر هیئت داوران و کارشناسان ما در کتابی با عنوان مجموعه داستان‌های «هشت دقیقه در مریخ» چاپ می‌شود.
مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان در این مسابقه تا 30 فروردین ماه فرصت دارند داستان‌های خود را به شماره 09981072872 در واتس اپ یا به آدرس ایمیل adibastrocenter@yahoo.com ارسال کنند.
گفتنی است؛ علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه خانوادگی نوروز نجومی و مسابقه داستان‌نویسی هشت دقیقه در مریخ می‌توانند برای دریافت آیین‌نامه شرکت در این مسابقات به صفحات مرکز آموزش نجوم ادیب در فضای مجازی و وب‌سایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به نشانیesfahanfarhang.ir  مراجعه کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0