يکشنبه, 22 فروردين 1400
  • ساعت : ۱۱:۵۰:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ 
  • کد خبر : ۷۱۰۶
فرهنگ سازی سفر سالم با انتشار طرح های "سفر ایمن"
رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از تهیه و تدوین طرح های "سفر ایمن" در راستای فرهنگ سازی برای سفر سالم خبر داد.

علیرضا مساح با اشاره به انتشار طرح های سفر ایمن در فضای مجازی، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و ابعاد مختلف ایام کرونایی، اداره گردشگری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تصمیم به تهیه و انتشار طرح های "سفر ایمن" گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه ممکن است در دوره کرونا، سفری به اجبار پیش بیاید که لازم بوده نکاتی رعایت شود لذا در این راستا با  انجام تحقیقات صورت گرفته، محتوای "سفر ایمن" تهیه شد.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در طرح سفر ایمن تلاش شده با ترکیب جاذبه جلوه های ویژه تصویری با چاشنی طنز،  انتقال پیام به شکل بهتری به مخاطب صورت گیرد.

مساح ادامه داد: پیام های تهیه شده مطابق با دستورالعملهای سازمان جهانی گردشگری(unwto)، وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و همچنین پروتکل های بهداشتی جهانی است.

وی با اشاره به تهیه 20 کلیپ در این طرح گفت: در این کلیپ ها آموزش های مختلف گنجانده شده که به طور نمونه به مردم آموزش داده می شود برای خرید در شرایط کرونایی و با وجود محدودیت ها، چه مواردی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ گردشگری و فرهنگ سازی از جمله وظایف اداره گردشگری است، خاطرنشان کرد: انتشار کلیپ های "سفر ایمن" به معنای تشویق به سفر نیست بلکه فرهنگ سازی کلی را در بر می گیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0