• ساعت : ۱۱:۴۷:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ 
  • کد خبر : ۶۹۸۷
اعلام ویژه برنامه های بانوسرای آفتاب ویژه روز زن و دهه فجر
بانوسرای آفتاب به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و ایام دهه فجر با همکاری سایر دستگاه های مربوط در اصفهان ویژه برنامه‌هایی را برگزار می کند.

رییس مرکز تخصصی بانوان آفتاب با بیان این خبر گفت: نمایشگاه تولیدی لباس با موضوع "لباس عاشورایی" با حضور کارشناسان عرصه مد و لباس و با هدف تعظیم شعائر و احیای فرهنگ غنی اسلام و تشیع، ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده ها با نگاه دینی و طراحی لباس مذهبی ویژه عزاداری، جذب برترین های طراحی لباس و فعالان این عرصه و جلوگیری از ترویج لباس نامأنوس و نامناسب در مراسم مذهبی از تاریخ 15 تا 21 بهمن ماه در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی برگزار می شود.

لیلا لندی اظهار داشت: این نمایشگاه با همکاری مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان به منظور یکسان سازی و ارائه بسته های محتوایی ویژه سازمان ها، مناطق و سازمان‌های مردم نهاد، تشکیل کارگروه تخصصی لباس عاشورایی و رونمایی از نسخه جدید منشور مد و لباس شهر اصفهان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: برای این نمایشگاه بیش از 200 اثر طراحی لباس در دو بخش طراحی لباس خانم ها شامل "چادر و مانتو" و طراحی لباس مردان شامل "پیراهن رسمی و فرم هیأت مذهبی و مداحان" ارسال شد که تعداد 9 اثر انتخاب و این آثار برای دوخته شدن به طراحان برگزیده ارجاع شد.

وی ادامه داد: اختتامیه نمایشگاه "لباس عاشورایی"، 19 بهمن ماه ساعت 10 صبح در محل سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار می شود.

لیلا لندی همچنین تصریح کرد: اختتامیه جشنواره "شعر مادرانه" به همت مرکز تخصصی بانوان آفتاب و فرهنگسرای پایداری و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از برنامه های مناسبتی و مشارکتی بین دستگاهی است که 15 بهمن ماه در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار می شود.

رییس مرکز تخصصی بانوان آفتاب گفت: فراخوان این جشنواره شعر، اول آذرماه امسال با موضوع زن و فرهنگ پایداری در چهار بخش "زن، حماسه و ایثار" ، "زن و آزادگی"، "زن، مقاومت و ایستادگی" و "زن و گام دوم انقلاب" اعلام شد و قرار است پس از انجام داوری در هر محور 3 اثر انتخاب و در پایان از 12 نفر برگزیده با اهدای جایزه و تندیس تقدیر شود.

وی اظهار داشت: آثار منتخب در قالب یک کتاب با عنوان "شعر مادرانه" چاپ که در روز مراسم از جلد کتاب رونمایی خواهد شد.

لندی گفت: در کنار برگزاری جشنواره، نمایشگاه کتابِ شعر شعرای حوزه دفاع مقدس و وُرک شاپ تصویرگری تمثال شهید سردار قاسمی به همراه مادر بزرگوارشان توسط چهار هنرمند اجرا خواهد شد.

رییس مرکز تخصصی بانوان آفتاب اظهار کرد: "زاویه دید" عنوانِ یکی دیگر از برنامه هایی است که به صورت یک کلیپ تولیدی از فیلم "دِرِساژ" با محوریت تحلیل حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی و مطالعات زنان به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و دهه مبارک فجر، 18 بهمن ماه ویژه مادران و دختران از ساعت 15 در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اجرا می شود.

لیلا لندی گفت: برنامه "به نام مادر" نیز روز پنجشنبه 16 بهمن ماه با شعارِ " با نگاه مادرت ببین" به صورت جشنی متفاوت ویژه مادران به همراه دختران آسمانی در سالن هنرسرای خورشید برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این جشن به همت مرکز تخصصی بانوان آفتاب و خانه نوجوان با همکاری موسسه دختران آسمانی همراه با برنامه های متنوع، شاد و خلاق ویژه دختران برگزار می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0