پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۷:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ 
  • کد خبر : ۶۹۲۹
تولید و انتشار مجموعه های ویدئویی سلامت برای رسیدن به خانواده سالم
اداره توسعه فرهنگ سلامت در گامی دیگر برای تحقق رسیدن به خانواده های سالم ایرانی به تولید سه مجموعه ویدئویی با عناوین "سلامت باش" ، "سبک زندگی سالم در دوره کرونا" و "با بازی" اقدام کرده است.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت با بیان این مطلب گفت: مجموعه "سلامت باش" با محتوای سلامت پیشگیری از بیماری ها، تاکنون در 10 قسمت ویدئویی 2 الی 3 دقیقه ای تهیه شده که به معرفی بیماری های غیر واگیر مانند فشار خون، دیابت، چربی خون، بیماری های قلبی عروقی و همچنین توضیح درخصوص خواص میوه و سبزیجات پرداخته و راههای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها را متذکر می شود.

فریناز تولائیان افزود: با توجه به همه گیری ویروس کرونا، خانواده ها و به ویژه کودکان مجبور به قرنطینه در منزل هستند و همین امر سطح آستانه تحمل والدین و بچه ها را به شدت پایین آورده و خشم درونی آنها را برافروخته که در همین راستا اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به تهیه مجموعه "با بازی" اقدام کرده است.

وی ادامه داد: مجموعه "با بازی" شامل کلیپ‌ های دو دقیقه ای با موضوع آموزش بازی های حرکتی بوده که توسط کارشناس علوم تربیتی ارائه شده و امکان انجام آنها در محیط منزل و با کمترین امکانات وجود دارد.

تولائیان اظهار کرد: مجموعه ویدئویی "با بازی" پاییز امسال در 12 قسمت تهیه و منتشر شد و تولید و انتشار آن ویژه زمستان نیز در دست اقدام است.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت گفت: یکی دیگر از مواردی که با آمدن ویروس کرونا باید به آن توجه کرد تغییر سبک زندگی خانواده ها و مردم است؛ لذا اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در گامی دیگر مجموعه کلیپ های 4 تا 5 دقیقه ای را در 10 قسمت با موضوع "سبک زندگی سالم در دوره کرونا " تولید و منتشر کرده است.

وی افزود: کارشناس طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این مجموعه ویدئویی پیرامون تغذیه، ورزش، سلامت روان و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا راهکارهای مفیدی ارائه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از این مجموعه های ویدئویی به صورت هفتگی در شبکه های اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از جمله صفحه اینستاگرام اصفهان فرهنگ به نشانی isfahanfarhang و اینستاگرام اداره توسعه فرهنگ سلامت به آدرسSalamat.bashh  منتشر می شوند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0