• ساعت : ۱۶:۵:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 
  • کد خبر : ۵۷۸۵
پیام های تبریك به مناسبت روز اصفهان
جمعی از مقام های خارجی و مسئولان داخلی با ارسال پیام هایی روز اصفهان را تبریک و شادباش گفتند.

به مناسبت یکم آذر، روز اصفهان، برخی از مقامات شهرهای خارجی و مسئولان داخلی، پیام های تبریکی را ارسال کردند که در ادامه مروری بر آن خواهیم داشت:

*پیام تبریک رئیس سازمان جهانی شهرداران صلح

مایه خرسندی و مسرت است که به مناسبت روز نکوداشت اصفهان، این پیام را برای شهروندان این شهر ارسال می نمایم.

ضمن تبریک صمیمانه به مناسبت این روز،  قدردان شما و حمایت های همیشگی تان از «سازمان جهانی شهرداران صلح» که بنده افتخار ریاست برآن را برعهده دارم، هستم. این سازمان با قریب به 8 هزار شهر عضو از 165 منطقه و کشور جهان در تلاش است تا مسیری را به سوی این دو هدف خلق نماید: تحقق جهان عاری از سلاح هسته‌ای و تحقق شهرهای امن و پایدار. اصفهان که از سال 2005 تاکنون به عضویت این مجموعه جهانی درآمده است، همواره حامی، همراه و همکار فعالیت های ما در راستای دستیابی به صلح جهانی بوده است.

در ششمین روز از آگوست 1945 تنها یک بمب اتمی، هیروشیما را نابود و غیرنظامیان بی شماری را قربانی کرد. برهمین اساس، هیروشیما که این تجربه تلخ را پشت سر گذاشته است، همواره در پی تحقق جهان عاری از سلاح هسته‌ای است زیرا ما معتقدیم "هیچ کس دیگر نباید شبیه به ما چنین رنجی را متحمل شود".

بشریت در حال حاضر با تهدید جدیدی در قالب ویروس مواجهه است، اما با این حال، همگی شاهد تلاش های یکپارچه در سطح جهان برای مقابله با آن هستیم و این نشان می دهد که ما قادر خواهیم بود تا بر این تهدید فائق آییم. درست شبیه به همین امر، من معتقد هستم که مردم جهان می‌توانند با اتحاد و پایبندی به اصول مشترک، بر تهدید ناشی از سلاح‌های هسته‌ای نیز غلبه کنند.

برهمین اساس، صمیمانه امیدوارم که شهر شما در راستای محقق شدن این اهداف، همچون گذشته همبستگی خود را با ما ادامه  دهد.

در پایان، بار دیگر روز نکوداشت اصفهان را تبریک عرض می نمایم و برای همگان آرزوی شادی و سلامتی دارم.

ماتسوی کازومی، شهردار هیروشیما و رئیس سازمان جهانی شهرداران صلح
 

پیام تبریک رئیس اتحادیه شهرهای تاریخی

از جانب اتحادیه شهرهای تاریخی جهان،  تبریک های صمیمانه خود به مناسبت روز نکوداشت اصفهان که در ۲۱ نوامبر جشن گرفته می‌شود را به شما ابلاغ می‌نمایم.

گرچه جهان همچنان با شرایط دشوار دست و پنجه نرم می‌کند، اما هریک از شهرهای عضو این اتحادیه به شیوه‌های مختلف درصدد فائق آمدن بر آن هستند و اصفهان بعنوان یکی از آنها در این مدت توانسته‌ است رویدادهای مختلف خود را به صورت آنلاین برگزار نماید تا فرآیند تعاملاتش متوقف نگردد.

آرزومند صحت و بهروزی برای همه شهروندان اصفهان هستم.

کادوکاوا دایساکو، شهردار کیوتو و رئیس اتحادیه شهرهای تاریخی
 

*پیام تبریک دبیرکل متروپلیس

سلام از بارسلونا بسیار خرسندم که در روز نکوداشت  اصفهان به شما می پیوندم برای شما بهترین آرزوها را دارم می دانم که به گفته اصفهان شناسان روز تولد اصفهان روزی است که خورشید سفر 30 روزه خود را در قوس آغاز می کند این برای من بسیار جالب است زیرا این یک موضوع مشترک بین اصفهان و من است. من هم در روزی متولد شدم که خورشید سفر 30 روزه خود را در قوس آغاز می کند و من هم شبیه همه شما مردم اصفهان به این قوس تعلق دارم. مایلم در کنار شما باشم و آرزوهای صمیمانه خود را با شما به اشتراک بگذارم . می دانم که با این همه گیری ، شرایط برای هر شهروندی در  سراسر جهان برای هر کسی که در شهرها و کلان شهرها زندگی می کند شرایط دشواری است . می دانم که همه در حال مبارزه با این بیماری و تدبیر برای این همه گیری هستند. ما شبکه ای متشکل از دولت های محلی کلان شهرها را در اختیار داریم . شبکه ای جهانی که در آن با یکدیگر کار می کنیم تا به تبادل ایده ها و به اشتراک گذاشتن راهکارها برای سیاست های عمومی بهترو خدمات بهتر  بپردازیم و از اینکه ما پس از گذر از این همه گیری ، قدرتمند خواهیم شد اطمینان حاصل کنیم . در هر صورت اکنون زمان جشن شماست بهترین ها را برای شما  شهروندان اصفهان  و همه مردم در  سراسر جهان آرزومند و خواستارم  .

اکتاوی دلا وارگا، دبیرکل متروپلیس
 

*پیام تبریک رييس مجمع شهرداران کلانشهرهای ايران

اصفهان را نیمه خوانند از جهان

صد جهان من دیده ام در اصفهان

در فرم اندیشه اسطوره ای و رازورانه  اول آذرماه را زادروز جهان شهر اصفهان خوانده اند که نشان از دیرپایی این شهر تاریخی در پهنه ی ایران زمین دارد. این روز طالع سعد را به شهردار فرهيخته و شهروندان فهیم این شهر پر خاطره و نمادین تبریک عرض می نمایم.

پيروز حناچی، شهردار تهران و رييس مجمع شهرداران کلانشهرهای ايران
 

پیام تبریک شهردار یزد

هو الجمیل

سلامِ مردمان دارالعباده‌ی یزد به شهروندان دارالمومنینِ اصفهان

سلام به شهردار این شهر جاودان، هنر و فرهنگ جتاب اقای دکتر نوروزی

و سلام، پرنده ای است رها که سفیر صدای دوستان است و صریر جانهای مهربان.

سلام بر جهانی که نصف جهان است و تمام جان.

به راستی کدام موسیقی زلال در نغمه های زاینده رودت جاری است که با شور موجهایش، پرندگان مهاجر به خواب شیرین میروند. چه زیباست که در زمزمه ی جاری تو و در قنوت قناتهای یزد ، نام خدا جاریست و کدام شناسنامه ای چنین نسب ما را به هم خواهد رساند.

آری!تو را از سالهای دور میشناسم. از از رایحه تپنده ی بته هایی که بر سفره های قلمکاری ات روییده اند چونان ترنج ها و ترمه های یزد که بر دار قالی ها لبخند میزنند تا لبخندشان برکت روزگاران باشد‌.

تو را میشناسم که "نقش جهانت" را کمال الملک به تصویر کشیده است و زلال نجابتت را  دستان هنرنواز فرشچیان و اندیشه های بلندت را عالمان زلال اندیش.

به راستی در هزار رنگ مینا و منبت هایت چه رازی نهفته است که چشمها چنین به جادوی هنرت خیره می مانند و چقدر شبیهند راز قلمدانهای خاتم کاری تو و آواز ترمه های خوش نگار یزد . هر دو چه زیبا دلبری میکنند و چه زیبا سخن میگویند.

یزد شیراز و اصفهان از دیرباز، پیوند برادری بسته اند تا راز خشتهای خام یزد و شکوه گنبدهای فیروزه اصفهان و شهد غزلهای حافظ شیراز را به ان سوتر از مرزها برسانند. ستون های فرهنگ و هنر و اندیشه ایران اسلامی که بر گرداگرد هر ستونش، اسلیمی لاله های سرخی است که شهیدانه خاک را به معراج میبرند.

من آمده ام تا پیام مهر مردمان دارالعباده یزد را در پرنیانی از شکوفه و لبخند به مردمان دارالمومنین تقدیم کنم به پاس بزرگداشت روز اصفهان که نصف جهان است و مهرش به جان.

و این است راز پرشکوه  سه کهن شهر ایران زمین: شیراز و یزد و اصفهان که در زیر پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران ، چون نگینی درخشان ، تجلی هنر و اندیشه و فرهنگ اسلامی و ایرانی اند.  سه نبض تپنده در قلب ایران.

جمال الدین عزیزی، شهردار شهر میراث جهانی یزد


پیام تبریک شهردار بندر بوشهر

 به نام آفریدگار یکتا

اصفهان شهری چشم نواز با تمدنی بزرگ و گنجینه ای از تاریخ و فرهنگ ریشه در آب و خاک میهن عزیزمان دارد٬ شهری که معماری زیبای آن زبانزد همگان می باشد و دارای میراثی ارزشمند از پیشینیان بوده و دارای مردمانی مهربان به وسعت زاینده رود است.

این شهر که به داشتن معماری زیبای ایرانی، پل‌های سرپوشیده طاق دار، مساجد و مناره‌های تاریخی منحصربه‌فردش و همچنین زاینده رود زیبا نام‌آور است؛ در دوره های مختلف آوازه ای خاص داشته است.

 وجود دوره های خاص تاریخی و معماری منحصر به فرد و بازار قدیم آن در کالبد شهر اصفهان نشان از جایگاه کهن اقتصادی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی، علمی و فرهنگی در روح این شهر است.

اینجانب یکم آذر ماه را که بعنوان روز نکوداشت و پاسداشت شهر تاریخی اصفهان می باشد از طرف خود و مردم خونگرم بندر بوشهر به حضور جنابعالی و همکاران عزیزتان در شهرداری اصفهان و همچنین مردم مهربان اصفهان تبریک عرض نموده و موفقیت و شادکامی را برایتان آرزومندم.

حسین صالحیان، شهردار بندر بوشهر
 

پیام تبریک سفیر ایران در آذربایجان

نام ایران با اصفهان عجین است. همچون مشهد، شیراز یا تبریز. تلفیق هنر، دین و عظمت ایرانی، اسلامی، در هر کوی و برزن این دیار خودنمایی می کند. نوجوان بسیجی که بودم، فرمانده لشگر ما اصفهانی بود و از رشادت، اخلاص و دلاوری مازندرانی ها حماسه ساخت.

سید عباس موسوی، سفیر ایران در آذربایجان
 

پیام تبریک سفیر ایران در نیجریه

اصفهان را خوانند نیمی از جهان

صد جهان من دیده ام در اصفهان

روز اصفهان گرامی

محمد علی بیک، سفیر ایران در نیجریه

پیام تبریک رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز

از هرکه و هرکجا بگویم

نام تو ز هرکسی که جویم

گویند که نیمه ی جهانی

جاویدی و شهر اصفهانی

پیام  حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به مناسبت روز ملی اصفهان

پیام تبریک سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک

در وصف اصفهان باید گفت نه نیمی از جهان بلکه زیبایی‌های تمام دنیا در نصف‌جهان تلالو یافته است،از آبی گنبدهای فیروزه‌ای تا نقش‌جهانی که در جهان مانند ندارد.

کیست که نام دل‌نواز اصفهان را یک بار شنیده باشد اما نام گز، ترمه، پارچه‌های قلم‌کار، صنایع دستی میناکاری و خاتمِ اصفهان از شنیده‌های وی جا مانده باشد و یا نقش جهانی که در دنیا میدانی همانند آن یافت نمی‌شود را نشاخته باشد؛ از بازارهای دل‌نواز صنایع دستی تا کاخ عالی‌قاپو و مساجد شیخ لطف‌الله و امام این باور را در ذهن زنده می‌کند که این میدان بی مانند تاریخی چه هوشمندانه امور معنوی و دنیوی را به یکدیگر ارتباط داده است و دروازه‌های چوگانی که ایرانیان بنیان‌گذار آن بوده‌اند  که همه اینها در کنار یکدیگر جمع شده و تمدن، تاریخ و افتخاراتی بی بدیل را برای ایرانیان رقم زده است.

اینجانب فرا رسیدن یکم آذرماه روز اصفهان را خدمت مردم شریف  اصفهان و همکارانم در مجموعه شهرداری اصفهان علی الخصوص معاون محترم شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان آرزوی توفیق روز افزون را دارم.

حمید  حسنی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک
 

پیام تبریک رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان

بی شک در میان شهرهای ایران، اصفهان همچون جواهری است که با وجود نوسانات تاریخی و گذر قرنها هنوز درخشش و شکوه خود را حفظ کرده است.

اصفهان تجلی کاملی از فرهنگ ایرانی-اسلامی می باشد و آنچنان اصیل که گویی همیشه وجود داشته است.

فرهنگ غنی و طبیعت زیبای اصفهان چنان با یکدیگر سازگارند که به نظر می رسد هر یک بازتاب دیگری است.

برخود وظیفه میدانم به نمایندگی از مردم شریف زنجان و با گرامیداشت یاد خاطر شهدای حماسه ساز و سلحشور اصفهان؛ فرارسیدن روز اصفهان را خدمت جنابعالی، همکاران‌محترمتان و مردم مهمان نواز سرزمین فرهنگ و تمدن تبریک عرض نمایم.

غلامرضا نظری، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان
 

پیام تبریک رییس کمیته فرهنگی هنری مجمع کلان‌شهرهای کشور

اول آذرماه، فرصتی است مغتنم برای نکوداشت اصفهانِ زیبا، شهری که نصف جهان می‌خوانندش؛ شهری که تاریخ کهن‌سالش، بر خشت‌خشت امارت‌ها و بناهای زیبای آن و بر زنده‌رود همیشگی‌اش نقش بسته است.

روز نکوداشت اصفهان را که بهانۀ نام‌گذاری آن، به‌واسطۀ روز برپایی باروی بزرگ اصفهان بر بنیان زایچه این شهر در آذرماه (برج قوس) و نگاره تاریخی منقوش بر کاشی‌کاری‌های سردر بازار قیصریه اصفهان که با اقتباس از صورت فلکی بُرج قوس (آذرماه) و با محتوایی متعالی طراحی شده است، به تمام شهروندان گران‌قدر اصفهانی شادباش می‌گویم.

محمد جهانشاهی، معاون شهردار کرمان و رییس کمیته فرهنگی هنری مجمع کلان‌شهرهای کشور
 

پیام تبریک سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

تلالو زیبایی جهان در نصف جهان

از آبی های گنبدهای فیروزه ای تا میدان نقش جهان

یک آذر روز اصفهان گرامی باد

سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد
 

پیام تبریک رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز

چشم می‌بندیم؛ نقش جهان را قدم می‌زنیم که فیروزه‌ای‌های طاق و گنبدش انگار رنگ به رخسار آسمان تابانده.

منارجنبان حالا استوارتر از همیشه، حظ و حیرت نه‌چندان دور گردشگرانش را به انتظار ایستاده و قیصریه دالان به دالان و تو به تو آب‌زده، مهیای رسیدن نگاران است.

مقرنس‌های پرنقش و نگار مسجد جامع گنجینه با ارزش چه رازها و آوازهاست که از دل برآمدند و در قلب این گوشه از وسعت تاریخ طنین انداختند.

و چهل‌ستون، متین و باوقار، پای در پایاب شکیبایی، فصل دیگر تاریخ را نظاره می‌کند که جهان صبورانه با درد و امید در جدال است.

اصفهان، دایره‌المعارف زیبایی‌ است؛ خشت‌ها، ستون‌ها و کوچه پس‌کوچه‌هایش راویان بی‌کلام تاریخ‌اند که داستان فرهنگ، هنر، حکمت و فرهیختگی را به گوشمان نجوا می‌کنند از دل هزاره‌های جنگ و دوستی.

اصفهان؛ گزین‌گویه‌ای از جهان وسیع علم، هنر، تاریخ و تمدن؛ مهد مفاخر، عهدگاه مشاهیر و شهر مردمانی پرتلاش و به غایت خوب.

با افتخار، از دامان همیشه مهربان شعرِ شهرهای جهان؛ شیراز، روز اصفهان را به ساکنان این دیار تبریک و شادباش می‌گویم، صمیمانه اندیشه‌ی روشن، نگاه عمیق و همت بلند تلاشگران سازمان فرهنگی اصفهان را که دلسوز و متعهد، برای برافراشته نگاه داشتن پرچم فرهنگ و هنر این شهر تلاش می‌کنند، می‌ستایم و به امید روزهایی نزدیک که جهان ردای شادی، آرامش و عافیت بر تن بپوشد، از همینجا دستشان را به مهر و دوستی می‌فشارم.

نامتان بر نقشه‌ی جهان پایدار و پرشکوه باد!

دکتر مرتضی جعفری، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز
 

پیام تبریک مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم

روز نکوداشت اصفهانِ عزیز را خدمت شما سرور ارجمند و تمام دست‌اندرکاران و تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر این دیار، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

بی‌تردید این بهشتِ زیبا، همواره پیشتاز در زنده‌نگه‌داشتن فرهنگ و تمدن ایران‌زمین، نمونه‌ای بارز در موفقیت در میدان‌های بزرگ و الگویی کم‌نظیر برای فعالان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و... می‌باشد.

همچنین بر خود وظیفه می‌دانیم که یاد و خاطره شهدای گرانقدر به‌ویژه شهدای خطۀ شهیدپرور اصفهان را گرامی بداریم و بار دیگر با روح مطهرشان تجدید پیمان کنیم و از خداوند متعال، توفیق خدمت و گام‌برداشتن در مسیر پر از نور آن عزیزان را مسألت داریم.

با آرزوی موفقیت و سرافرازی روزافزون برای شما و همۀ مجاهدان در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی.

ابوالقاسم مقیمی عراقی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0