يکشنبه, 26 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۰:۳۱:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ 
  • کد خبر : ۵۷۱۶
سه روز زندگی سبز برای كودكان اصفهانی
برنامه سه روز زندگی سبز با هدف مشارکت کودکان در هفته کتاب و نوشتن از محیط زیست توسط خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

مدیرخانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان درباره اجرای برنامه سه روز زندگی سبز ویژه کودکان 8 تا 12 ساله گفت: هدف از برگزاری این برنامه که با مشارکت مدیریت اداره امور کتابخانه‌ها و کمیته توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود، مشارکت کودکان در هفته کتاب در خواندن کتاب و نوشتن از چیزهایی است که درباره محیط زیست در ذهن آنها وجود دارد.

زهرا کاظمی افزود: سه موضوع برای این رویداد در نظر گرفته شده که محور اصلی آنها محیط زیست است. کودکان پس از دریافت دفترچه‌های مخصوص باید فعالیت خود در زمینه محیط زیست و بازیافت در سه روز را توضیح دهند. همچنین باید خواسته‌ها و آرزوهای خود را برای داشتن آینده سبز به ما بگویند؛ مثلاً اینکه آیا نیاز آنها برای دسترسی به فضای سبز و پارک برآورده شده است یا خیر. همچنین آنها باید کتاب‌هایی که در زمینه محیط زیست خوانده‌اند را با نام نویسنده یا مترجم در این دفترچه معرفی کنند.

وی ادامه داد: در کنار برگزاری این رویداد کتاب‌هایی با محوریت محیط زیست در اختیار کودکان قرار می‌دهیم و کودکان خلاصه آن را می‌خوانند و به شماره‌ای که در پوستر ذکر شده می‌‌فرستند که پس از داوری هدایایی به آنها اهدا می‌شود.

مدیرخانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در این طرح حدود 600 دفترچه و کتاب با مشارکت خانه کودک، کتابخانه رودکی، کتابخانه نیایش، فرهنگسرای حافظ، سرزمین قصه‌های کهن، فرهنگسرای انتظار، فرهنگسرای وحید و خانه کودک لبخند میان کودکان 8 تا 12 ساله توزیع می‌شود که آدرس آنها در پوستر برنامه موجود است و علاقه‌مندان می‌توانند تا 17 آبان ماه این دفترچه‌ها را از این مراکز دریافت کنند.

به گفته وی، آخرین مهلت ارسال دفترچه‌ها نیز 25 آبان است و کودکان باید آنها را به همان مراکزی که دفترچه را دریافت کرده‌اند تحویل دهند.

مدیر خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بیان کرد: پس از جمع‌آوری دفترچه‌ها، با انتخاب هیئت‌داوران به آثار جذاب و خلاق جوایزی اهدا می‌کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0