• ساعت : ۹:۵۰:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ 
  • کد خبر : ۵۴۳۲
پیشینه كشورمان را باید به نسل جدید منتقل كنیم
پیشکسوت شاهنامه خوانی و نقالی گفت: بها دادن به ادبیات کهن ایران از اهمیت بالایی برخودار بوده که باید از پیشینه کشورمان و فرهنگ باستان استفاده و آن را به نسل جدید منتقل کنیم.

غلامرضا خوشحال پور در ویژه برنامه شاهنامه خوانی که در عمارت هنرمند برگزار شد، اظهار کرد: در عرصه هنر و شاهنامه خوانی با نام مستعار "بستور" شناخته شده هستم، پدر بزرگم در اصفهان به شاهنامه خوانی و نقالی می‌پرداخت و من با توجه به علاقه ای که داشتم، این کار لذت بخش را از او یاد گرفتم.
وی افزود: من پس از انقلاب شاهنامه خوانی را شروع کردم و اکنون حدود ۳۸ سال است که این کار را با عشق و علاقه انجام می‌دهم.
وی ادامه داد: صادق نبودن و از گذشته تعریف نکردن ما برای فرزندانمان باعث شده تا شاهنامه خوانی در بین نسل جوان، حضور کم‌رنگی داشته باشد و جوانان ما با تاریخ کهن ایران آشنایی نداشته باشند.
این پیشکسوت شاهنامه خوانی و نقالی تصریح کرد: از آنجایی که بها دادن به ادبیات کهن ایران از اهمیت بالایی برخودار است، باید از پیشینه کشورمان و فرهنگ باستان استفاده و آن را به نسل جدید منتقل کنیم تا آنها نیز در این رویداد ها و چنین مجالسی حضور داشته باشند. 
خوشحال پور با بیان اینکه شاهنامه خوانی می‌تواند در زندگی به هر فردی کمک کند، اظهار داشت: شاهنامه فردوسی به ما وطن پرستی، هم وطن دوستی و دین داری را نشان می دهد و باعث می‌شود که ما ایرانیان یکدیگر را دوست داشته و با هموطنانمان متحد باشیم تا بتوانیم به آینده ای روشن برسیم.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم مردم ایران را با این رویداد ها پرورش و آن ها را با آداب و رسوم کهن ایرانی آشنا کنیم،  باعث به خود بالیدن ایرانیان شده و آنها را متوجه گذشته پر افتخارمان می کنیم.
این پیشکسوت شاهنامه خوانی و نقالی گفت: برنامه شاهنامه خوانی مدتی است در فواصل مختلف اجرا می شود که بنده به عنوان یک شاهنامه خوان علاقه مند هستم که روال اجرای این برنامه ها ادامه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: سعی عمارت هنرمند به عنوان یک مرکز هنری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بر این است که دوشنبه های اول هر ماه چنین برنامه هایی را اجرا کند تا بتوانیم جوانان را با شاهنامه، فردوسی و آداب و رسوم گذشته ایران آشنا کنیم تا آنها نیز راه گذشتگان را ادامه دهند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0