چهارشنبه, 15 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۶:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ 
  • کد خبر : ۵۳۹۱
پوستر دومین جشنواره شعر و داستان "شهرمن" رونمایی شد
پوستر دومین جشنواره شعر و داستان "شهرمن" از سوی اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.

احمد رضایی با اشاره به آیین رونمایی از دومین پوستر جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی با عنوان "شهرمن" اظهار کرد: سال گذشته نخستین جشنواره "شهرمن" با استقبال چشمگیر علاقه مندان از سراسر کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۴۰۹ اثر توسط 173 شرکت کننده در این جشنواره شرکت کردند، گفت: از این تعداد آثار، ۱۶۱ اثر در بخش شعر، ۲۷ اثر در بخش خردسال، ۷۹ اثر شعرکودک، ۵۵ اثر شعر نوجوان و همچنین در بخش داستان ۲۴۸ شرکت داشتند.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه محور اصلی جشنواره "شهرمن" توسعه فرهنگ شهروندی است، تصریح کرد: در نخستین دوره این جشنواره در بخش موضوعی اخلاق شهروندی و سلامت روان ۵۱ شعر و ۱۱۳ داستان، حمل و نقل عمومی و هوای پاک ۲۵ شعر و ۲۵ داستان، آتش نشانی و حوادث ایمنی ۹ شعر و ۶ داستان، پسماندوبازیافت ۲۵ شعرو ۵۲ داستان، مصرف بهینه انرژی ۱۰ شعر ۱۹ داستان به دبیرخانه ارسال شد.

رضایی با اشاره به اینکه جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان "شهرمن" اهداف مهمی را دنبال می کند، افزود: محور اصلی این جشنواره موضوع شهروندی بوده و همین مضمون، این جشنواره را در کشور ممتاز و خاص کرده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه جشنواره "شهرمن" به دنبال آثار برجسته ادبیات کودک و نوجوان است و برای این طیف سنی با مضامین شهروندی تعریف شده، از تمام شعرا و داستان نویسان کودک و نوجوان درخواست می شود جهت تولید محتوای شهروندی و شرکت در دومین دوره این جشنواره همت کنند.

وی با تاکید بر اینکه آثار منتخب و برگزیده متناسب با جنس محتوا در فرمت های متنوع مکتوب، دیداری و شنیداری و انیمیشن تهیه می شود، گفت: منبع تغذیه ای ما در حوزه شهروندی زبان شعر و داستان کودک و نوجوان است.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه فراخوان دومین دوره جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان «شهرمن» در آینده نزدیک اعلام می شود، گفت: سعید معتمدی به عنوان دبیر علمی دومین دوره جشنواره شهرمن انتخاب شده و امیدواریم اختتامیه این جشنواره در دهه فجر برگزار شود.

رضایی تاکید کرد: برگزاری این جشنواره هیچ گونه منافاتی با شیوع بیماری کرونا ندارد و آثار از طریق فضای مجازی به دبیرخانه ارسال می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در نخستین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی"شهرمن" کارگاه هایی توسط نویسندگان شهیر این حوزه برگزار شد؛ به دنبال آن هستیم که امسال هم از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری این کارگاه ها بهره مند شویم و همین فضای مجازی بستر لازم برای استفاده حداکثری از شعرا و داستان نویسان کودک و نوجوان از سراسر کشور را فراهم کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0