• ساعت : ۱۰:۴۱:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ 
  • کد خبر : ۴۲۲۰
مجازی فیلم‌نامه‌نویس شوید
آموزش مجازی فیلم‌نامه‌نویسی و نمایش 100 فیلم کوتاه برگزیده کودک و نوجوان، از سوی دفتر تخصصی سینما در هفته فرهنگی اصفهان آغاز شد.

دفتر تخصصی سینما وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این هفته دو ویژه‌برنامه برای مخاطبان خود تدارک دید و در کنار آنها به معرفی چهره‌های تأثیرگذار سینمای اصفهان نیز پرداخت.

مدیر دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص برگزاری دوره آموزش مجازی فیلم‌نامه‌نویسی اظهار داشت: سلسله‌نشست‌های تحلیلی-آموزشی فیلم‌نامه‌نویسی را در سال 95 با عنوان "از ایده تا فیلم" با حضور 14 استاد شاخص و برگزیده کشور برگزار کردیم که در سال 96 درسنامه صوتی آن آماده شد و با توجه به اینکه فیلم‌نامه‌نویسی یکی از اولویت‌های دفتر تخصصی سینما است تصمیم گرفتیم آرشیو تصویری خود را نیز در این خصوص ارائه دهیم.

مصطفی حیدری افزود: این دوره همزمان با هفته فرهنگی اصفهان آغاز شده و فیلم‌های آن ساعت 18 روزهای زوج در صفحه فرهنگسرای مجازی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان(vcci.ir) و دفتر تخصصی سینما در اینستاگرام و کانال در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: زمان هر قسمت حداکثر 15 دقیقه است که با اطلاعات موجود، آموزش مجازی فیلم‌نامه‌نویسی در مجموع حدود 250 ویدئوی آموزشی را شامل می شود که دسترسی به تمام آنها برای عموم آزاد و رایگان است.

به گفته، مدیر دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، مباحث ارائه‌شده این دوره آموزشی توسط چهره‌های شاخصی چون فرهاد توحیدی، جمشید خانیان، حمید دهقان‌پور، شادمهر راستین، سیدسعید رحمانی، شاهپور شهبازی، امیر عربی، جابر قاسمعلی، مهران کاشانی، محمد گذرآبادی، سیاوش گلشیری، فرزاد موتمن، فدیا نوراللهیان و امیررضا نوری پرتو تدریس شده است.

وی به برنامه "100 فیلم" اشاره کرد و گفت: شهرداری اصفهان در ذیل جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در سال‌های 93، 94 و 96 حدود 100 فیلم کودک و نوجوان تولید کرد که صرفاً در یک نوبت این جشنواره اکران شد و یا برخی توسط سازندگان در جشنواره‌های دیگر ارائه گردید و این فیلم‌ها هیچ‌گاه به اکران عمومی در نیامد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر 100 فیلم را در فرهنگسرای مجازی سازمان بارگذاری کنیم تا عموم علاقه مندان بتوانند تماشا کنند.

حیدری بیان کرد: نمایش این فیلم‌ها از پنج شنبه 4 اردیبهشت ماه آغاز ‌شده و در ادامه ساعت 18 روزهای فرد پخش می‌شود و تماشای این فیلم‌ها نیز رایگان است.

وی تصریح کرد: در هفته فرهنگی اصفهان تلاش کردیم چهره‌های‌ تأثیرگذار سینمای اصفهان همچون عبدالحسین سپنتا، امراله احمدجو، کیومرث پوراحمد، مرحوم اکبر خواجویی، مرحوم زاون قوکاسیان، فیلمسازان سینمای آزاد اصفهان و سیدمحسن طباطبایی را معرفی کنیم که ملاک انتخاب آنها این بود که  هر یک از آنها در اصفهان زیست داشته و یا در شهر خود فیلم و سریال ساخته و از پتانسیل و ظرفیت های بومی و جغرافیایی و حتی عوامل اصفهانی استفاده کرده بودند.

وی افزود: این فاز نخست معرفی چهره‌های‌ تأثیرگذار سینمای اصفهان است که این طرح در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

مدیر دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان درباره برنامه‌های این دفتر در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تلاش کردیم فیلم‌های خارجی تأثیرگذار، انگیزشی و امیدبخشی که حال مردم را خوب کند را معرفی کنیم که جزو فیلم‌های مطرح سینمای جهان بودند و خوشبختانه بازخورد خوبی داشت. لینک این فیلم ها در فرهنگسرای مجازی اصفهان بخش "فیلم ببین" قابل دسترسی می باشد.  همچنین به معرفی فیلم‌های مستند پرداختیم که لینک‌ آنها در کانال دفتر تخصصی سینما در دسترس است. از طرفی در سال گذشته برخی از برنامه های دفتر از جمله کارگاه آموزشی "تعامل با سوژه در سینمای مستند" و برنامه "اصفهان در روایت 1 و 2"  را  به صورت محصولات تصویری ارائه داده ایم.

حیدری خاطرنشان کرد: برای ادامه سال جدید نیز در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره مبانی نقد 3، تکمیل ارائه محصولات تولیدی مانند تاریخ شفاهی سینمای اصفهان، چاپ چند کتاب و ... هستیم که با بهترشدن شرایط نسبت به برگزاری آنها اقدام می شود.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای استفاده از برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری می توانند به صفحه و وب‌سایت فرهنگسرای مجازی این سازمان به نشانی vcci.ir و صفحه instagram.com/isfahanfarhang مراجعه کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0