• ساعت : ۱۰:۲۱:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ 
  • کد خبر : ۴۲۱۴
ارائه مستندی برای شهر اصفهان به 11 زبان زنده دنیا
برنامه "صد جهان در اصفهان" برای آشنایی مردم شهر با شهرهای خواهر خوانده در اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تهیه شده است.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص برنامه "صد جهان در اصفهان" گفت: یکی از نکات قابل توجه در زمینه گردشگری این است که مردم اصفهان با خواهر خوانده های این شهر آشنایی کمی دارند لذا تصمیم گرفتیم لینک های گردشگری این شهرها را پیدا کنیم و آنها را همراه با توضیحاتی اعم از اینکه از چه سالی با اصفهان، خواهر خوانده شده‌اند در اختیار مردم قرار دهیم.

علیرضا مساح، با بیان اینکه در این راه، بخش های مختلفی ما را یاری رساندند، افزود: خلیفه گری ارامنه اصفهان از جمله بخش هایی بود که ما را در این زمینه همراهی کردند.

مساح با بیان اینکه این مجموعه به مرور در حال توزیع هست، تصریح کرد: اصفهان 13 خواهر خوانده دارد که سن پترزبورگ و کوالالامپور از جمله این شهرها هستند؛ همچنین 2 شهر در بوسنی و هرزگوین و کره جنوبی نیز با اصفهان قرارداد فرهنگی دارند.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: کار دیگری که در این برنامه انجام شد این است که هر کدام از این نقاط گردشگری را با یکی از نقاط گردشگری اصفهان در کنار هم قرار دادیم تا مردم ضمن مشاهده تصویر و فیلم آن منطقه، هم‌زاد پنداری نیز داشته باشند تا رابطه خوبی بین مردم این شهرها ایجاد شود.

وی درخصوص برنامه "به وقت هنر" نیز با بیان اینکه اصفهان به عنوان شهر خلاق صنایع دستی در یونسکو ثبت شده است، گفت: شاید چگونگی ساخت صنایع دستی این شهر برای همشهریان و هموطنان ما جای سوال باشد؛ لذا وقتی روش و نوع ساخت برای آنان شفاف شود، هنر و ارزش هنرمندی که آن صنعت دستی را ساخته است بهتر قابل درک می شود، به همین دلیل سعی کردیم تعدادی از صنایع دستی اصفهان را در یک نگاه و یک تصویر به نمایش بگذاریم.

مساح افزود: به عنوان مثال در هنر میناکاری، در یک تصویر به مخاطب نشان داده می شود که لایه زیرینِ کار از مس هست، سپس روی آن با یک لایه لعاب پوشیده شده و گرما می بیند، مجدد روی آن لایه دیگری ایجاد و بر روی آن نقاشی می شود و دوباره تحت گرما قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تاکنون بر روی حدود 20 مورد صنایع دستی در قالب "به وقت هنر" کار انجام شده که در این راستا در نظر داریم با ترجمه هر یک از این طرح ها و ارائه آن در نمایشگاه خارج از کشور به بیان ارزش این صنایع بپردازیم.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص برنامه "اصفهان گردان" نیز اظهار کرد: تعدادی از نقاط گردشگری شهر اصفهان را به صورت تصاویر و فیلم های 360 درجه درآورده ایم تا تقدیم مردم اصفهان کنیم.

وی با بیان اینکه این کار در نرم افزار AR یعنی نرم افزار واقعیت افزوده و VR نرم افزار واقعیت مجازی انجام شده است، تصریح کرد: از آنجایی که ممکن است افرادی از گوشی های اندروید برخوردار نباشند، این تصاویر و فیلم ها بر روی سایت نیز بارگذاری شده تا همه بتوانند از این امکان برخوردار شوند.

مساح در خصوص برنامه "بانیان بناهای سپاهان" نیز گفت: برخی از بناهای اصفهان مانند حمام علی‌قلی آقا و پل اله وردی خان به نام افراد است، اما گاهی مردم، بنا را می بینند اما کمتر ممکن است درباره بانیان این بناها شنیده باشند لذا تصمیم گرفتیم با روش موشن گرافی که روشی جدیدتر است تعداد 7 بنای اصفهان را به شکلی جدید و نوین در هفته اصفهان به مردم ارائه دهیم.

وی در خصوص برنامه "مستندی برای شهر" تصریح کرد: تعدادی کلیپ از آثار معروف اصفهان و آثار کمتر شناخته شده اصفهان تهیه کرده ایم؛ این کلیپ ها هم در فضاهایی مانند اینستاگرام ارائه می شود و هم به صورت ترجمه زیرنویس برای نقاط دیگر دنیا درآمده است.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: این کلیپ ها تاکنون به یازده زبان زنده دنیا از جمله زبان های انگلیسی، فرانسه و چینی و نیز زبان مناطقی مانند مجارستان و کره که می توانند بازارهای هدف خوبی برای اعزام گردشگر به اصفهان باشند تهیه شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0