چهارشنبه, 7 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۰:۸:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
  • کد خبر : ۴۱۸۵
همراه با دومین دوره جایزه جمالزاده در بخش ویژه "كرونا"
بخش ویژه "کرونا" به دومین دوره جایزه جمالزاده اضافه شد.

به گزارش ستادخبری جایزه جمالزاده، این جایزه با هدف ایجاد انگیزه نوشتن و احساس امید به زندگی در این روزهای فراموش نشدنی، از روایت‌های واقعی روزمره، در تجربه رویارویی با ویروس کرونا و حاشیه‌های پیرامون آن، بخش ویژه‌ای را به همین نام به جایزه افزوده است.

بخش ویژه "کرونا" در این جایزه ملی زیرمجموعه بخش زندگی نگاره و ناداستان ها تعریف شده وعلاقه مندان به ناداستان نویسی می‌توانند تجربیات خود را از روزهای کرونا و مواجهه با آن در هر جای جهان در این بخش ثبت کنند.

این تجربیات شامل زندگی در روزهای قرنطینه و مواجهه با دنیای بیرون می‌شوند و آنچه بیش از همه برای دست اندرکاران این جایزه اهمیت دارد، پیدا شدن نسبت کرونا با شهر در نوشته‌هاست؛ به هر حال دوران قرنطینه نوعی حبس است و هر کدام از آدم‌ها از پس گذران این روزها به رویاها و حسرت‌هایی بیرون از خانه می‌اندیشند؛ یعنی این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد که هر کسی در خود به قرنطینگی در کدام نقطه جغرافیایی و نزد چه کسانی فکر می‌کند لذا به نوعی جایزه جمالزاده با افزودن این بخش در پی تصویر نسبت مکان کوچک خانه با شهر در این روزهاست.

نویسندگان می‌توانند در بخش ویژه کرونا هم از تجربیات خود به عنوان پرستار، پزشک، بیمار و شهروند با این موضوع بنویسند وهم حسرت روزهای کرونا و آنچه در این ایام به آن می‌اندیشند را به نگارش دربیاورند.

آثار متقاضی در این بخش شامل قوانین کلی جشنواره می‌شوند و هر شرکت کننده می‌تواند 3 اثر به بخش کرونا ارسال کند.

نویسندگان سه اثر برتر این بخش سه جایزه 40 میلیون ریالی دریافت خواهند کرد. همچنین آثار برگزیده "کرونا" در کنار آثار دیگر بخش‌ها منتشر خواهد شد.

گفتنی است،‌ دومین دوره جایزه جمالزاده به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی و جایگاه اصفهان در داستان نویسی در بخش‌های داستان کوتاه و زندگی نگاره نویسی (نا داستان) در حال برگزاری است.

مهلت ارسال آثار به این جایزه تا ۲۵ فروردین ماه ۹۹ است و مراسم اختتامیه این‌رویداد تیرماه سال آینده در اصفهان برگزار می‌شود. عموم علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فرم ثبت نام جایزه جمالزاده و اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی Jamalzadehaward.ir مراجعه کنند

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0