پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۱:۹:۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ 
  • کد خبر : ۱۱۵۵۸
تماشای آثار نمایشگاه "قصه طلوع" در گالری طلوع شرق
نمایشگاه "قصه طلوع" با محوریت نمایش آثار معرق چرم کاری از هنرمندان نابینا و کم‌بینا در گالری طلوع شرق فرهنگسرای کوثر به نمایش گذاشته شده است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: نگاه به آموزش شهروندی در جهت تقویت و اطلاع موضوعات فرهنگی‌، حمایت از صنایع دستی، کار آفرینی بانوان در رشته های مختلف، برپایی نمایشگاه ها و جشنواره فرهنگی با نگاه ایجاد فضای متفاوت در ایجاد آرامش برای شهروندان از جمله دیدگاه های مهم منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان است.

مسعود قاسمی اظهار داشت: نمایشگاه "قصه طلوع" شامل آثار چرم معرق بوده که در همین راستا به همت افراد نابینا و کم‌بینا به سرپرستی "مبینا بیدقی" و با همکاری اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۵ در فرهنگسرای کوثر در حال برگزاری است

رئيس اداره فرهنگي اجتماعي منطقه 15 شهرداری افزود: نمایشگاه قصه طلوع یکی از کارهای آموزشی "مبینا بیدقی" است که اکثر کارهای این نمایشگاه توسط افراد کم‌بینا و نابینا ایجاد شده است و تا 20 آبان در فرهنگسرای کوثر مورد بازدید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

حمید مکارمی تصریح کرد: باتوجه به اینکه منطقه 15 یکی از مناطق هنرمندخیز است بخشی در این فرهنگسرا با عنوان نگارخانه(گالری طلوع شرق) ایجاد شده که این مکان با اکثر هنرمندان در تعامل هست و قطعا با کاهش آمار مبتلایان به کرونا، شاهد نمایشگاه های بیشتری در این مکان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بازدید شهروندان از این نمایشگاه به نشانه حمایت از افراد نابینا است ادامه داد: مجموعه ای در دل فرهنگسرای کوثر وجود دارد که بر موضوع توانمندی هنری بانوان تاکید دارد که امیدوارم با این اقدامات توانمندسازی ها در صنایع دستی نیز به خوبی پیش برود.

مبینا بیدقی برگزار کننده این نمایشگاه خود را از جمله اقشار کم بینا معرفی کرد و گفت: حدود 10 سال است که در زمینه صنایع دستی مربی فنی حرفه‌ای مشغول به کار هستم. رشته‌ای که در آن تحصیل کردم کارشناسی و ارزیابی صنایع دستی بود و در حال حاضر به افراد نابینا و ناشنوا آموزش های لازم را می‌دهم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر توانستیم یک کارگاه مجزا برای افراد نابینا دایر کنیم تصریح کرد: حدود دوسال است که این افراد فعالیت خود را آغاز کرده اند و ما در نمایشگاه های مختلفی مانند نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی و نمایشگاه "هنر از نگاه بی‌نگاهان" شرکت کردیم. کارهای معرق چرمی که در این نمایشگاه وجود دارد بسیار خاص است.

وی خاطرنشان کرد: من از جنس افراد کم‌بینا هستم پس در این راستا تلاش کردم تا ثابت کنم می‌توانم به رویاهایی که دارم دست پیدا کنم، گاهی جامعه و افرادی که در کنارمان حضور دارند به اهداف و رویای ما باور ندارند پس من در همین راستا شروع به فعالیت کردم تا به همه ثابت کنم که می‌توانم به آن چیزی که می‌خواهم دست پیدا کنم. سعی کردم انگیزه خودم را به شاگردانی که حضور دارند انتقال دهم تا آن‌ها نیز در مسیر خود موفق شوند چراکه خلق زیبایی از احساس افراد می‌آید.

گفتنی است؛ نمایشگاه "قصه طلوع" تا 20 آبان ماه از ساعت 9 تا 15 در محل گالری طلوع شرق فرهنگسرای کوثر واقع در خیابان جی، خیابان مسجد علی مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0