Tuesday, August 11, 2020
  • time : 10:44:18
  • Date : Sun Jun 28, 2020
  • news code : 4329
"بهشت اجابت" بهترین برنامه سحرهای ماه رمضان مراكز استانی كشور شد
مدیر مجموعه تخت فولاد اصفهان از انتخاب ویژه‌برنامه "بهشت اجابت" به عنوان برترین برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان مراکز استان‌ها در ارزیابی سازمان صداوسیما خبر داد.

سیدعلی معرک‌نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: ویژه‌برنامه بهشت اجابت حاصل همکاری مشترک مجموعه تخت فولاد، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و صداوسیمای مرکز اصفهان بود که در سحرهای ماه مبارک رمضان به صورت زنده از مجموعه تخت فولاد به روی آنتن رفت.

وی با اشاره به معرفی مشاهیر و ظرفیت‌های مجموعه تخت فولاد در این برنامه افزود: برنامه بهشت اجابت سال گذشته به عنوان دومین برنامه برتر ماه رمضان در کشور انتخاب شد لذا برای حفظ سطح کیفی برنامه و ارتقای آن از چند ماه قبل کارگروه‌هایی تشکیل دادیم و با دریافت نظرات و پیشنهادات افراد صاحب‌نظر این حوزه که در شورای فرهنگی و کمیته عالی مجموعه تخت فولاد بررسی شد، تصمیم گرفتیم جذابیت‌های جدیدی به برنامه بهشت اجابت سال 99 اضافه کنیم و ارتباط مخاطبان با برنامه را افزایش دهیم.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد درباره بخش‌های گوناگون برنامه بهشت اجابت ادامه داد: بخش داستان کوتاه با عنوان "تا آسمان" در همین راستا به برنامه اضافه شد.

وی معرفی عظمت تخت‌فولاد از کلام بزرگان و معرفی مشاهیر مدفون در تخت فولاد را از دیگر قسمت‌های برنامه عنوان کرد و گفت: به این منظور، از چهار کارشناس و پژوهشگر برتر اصفهان دعوت کردیم که زندگینامه، سیره و اخلاق 30 تن از مشاهیر مدفون در تخت‌فولاد را در آیتم‌های تصویری تشریح کنند.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم از قالب‌های گوناگون هنری استفاده کنیم، افزود: تمام آیتم‌های مربوط به سحوری‌خوانی و مناجات خوانی در هر سحر ماه مبارک رمضان با صدای هنرمندان حوزه آواز شهر اصفهان، تواشیح گروه‌های برتر شهر اصفهان و اذان، تولیدی و بومی بود که به صورت اختصاصی برای برنامه بهشت اجابت ضبط شده بود.

معرک‌نژاد جدید و بومی بودن قسمت‌های گوناگون برنامه بهشت اجابت را در رضایت مخاطبان از این برنامه موثر دانست و تصریح کرد: در بخش کارشناسی، از حضور پنج نفر از اساتید بزرگ حوزه و دانشگاه بهره بردیم که درباره موضوعات مرتبط با مسائل اخلاقی روز مانند نیکی به پدر و مادر، احسان و کمک به دیگران با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا صحبت کردند.

*بخش های جذاب بهشت اجابت

به گفته وی، پخش صدا