Wednesday, February 19, 2020
  • time : 11:59:41
  • Date : 12/14/2019
  • news code : 4011
رویداد "همخوان" الگویی برای ترغیب نوجوانان به فرهنگ كتابخوانی
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رویداد "همخوان" برنامه ای پرمحتواست که با الگوسازی در تمام فرهنگسراهای شهرداری می تواند در ترغیب نوجوانان به فرهنگ کتابخوانی موثر واقع می شود.

فریده روشن در حاشیه برگزاری رویداد "همخوان" که به همت خانه نوجوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با هدف ترغیب نوجوانان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای نخستین بار در استان اصفهان با ارائه نوجوانان برگزار شد اظهار کرد: برگزاری این رویداد با ارانه خلاقانه توسط اعضای خانه نوجوان از رمان های ژانر نوجوان، نشان از پویایی و حرکتی بدیع در جذب مخاطبان نوجوان به مطالعه کتاب و کتابخوانی است.

وی با اشاره به برداشت آزاد نوجوانان از رمان های ارائه شده با مضامین هویت فردی و اجتماعی نوجوان افزود: اینکه عده ای نوجوان دور هم جمع شوند و با زبان خودشان کتاب هایی با محتوای "خودم و اجتماع" را ازدیدگاهی جدید و جذاب مورد بررسی قرار دهند ایده ای خلاقانه است.

این عضو شورای شهر با ابراز امیدواری از ادامه رویداد "همخوان" به عنوان جریانی الگوسازی شده به سایر مناطق پانزده گانه شهرداری گفت: انتظار می رود فرهنگسراها از این حرکت موفق الهام بگیرند و نوجوانان را به عنوان سرمایه های مهم اجتماعی به طور مستقیم در فرایندی مانند همخوان مشارکت بدهند تا با افزایش علاقه مندی، میل و رغبت به مطالعه در این قشر افزایش یابد.

روشن با تاکید بر نقش مسئولیت پذیری اجتماعی در سن نوجوانی تصریح کرد: برنامه ریزی و تولید برنامه های هدفمند و پرمحتوا و جذاب برای نوجوانان دشوار است و لذا برگزاری چنین برنامه هایی، می تواند به جریان رشد طبیعی، شناسایی و پرورش صحیح استعدادهای نهفته و زمینه سازی در ارتقا مسئولیت پذیری نوجوانان در دو نهاد خانواده و جامعه موثر واقع شود.

وی با اشاره به اینکه رویداد همخوان از سه ماه گذشته نوجوانان را به طور مستقیم و غیرمستقیم درگیرمطالعه کتاب هایی با مضامین اجتماعی کرده است، ادامه داد: دوران نوجوانی زمان ارزشمندی برای یادگیری مسئولیت پذیری اجتماعی است. زیرا در این دوران است که فرد دوست دارد استقلال بیشتری داشته باشد و باید تصمیماتی درباره برخی از ارزش ها و روش های رفتاری خود بگیرد. برگزاری رویدادهایی که نوجوانان را در آرمان ها و اهداف اجتماعی مشارکت دهد می تواند مسئولیت اجتماعی و تعامل اجتماعی آنها را ارتقا دهد.

این عضو شورای شهر اصفهان فصل دیگر رویداد "همخوان" را به موضوع خانواده مرتبط دانست و اعلام کرد: دومین دوره رویداد "همخوان" به موضوع خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی اختصاص دارد که به عنوان یکی از چالش های دوران نوجوانی هم مطرح می شود، در این دوره هم قرار است نوجوانان کتاب هایی با مضامین مربوط به خانواده را مطالعه کنند و برداشت های خود را با دوستان خود مطرح کرده و نوجوانان دیگر را تشویق به مطالعه رمان های نوجوان کنند.

 

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.5.5.0
    V5.5.5.0