ورود کاربر
سه شنبه 31 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
مجموعه غزلیات استاد احتشامی، کامل کننده پازل هویتی شهر
16 دي 1395

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی مطرح کرد:
مجموعه غزلیات استاد احتشامی، کامل کننده پازل هویتی شهر
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در دوره حاضر مردم با گذشته خود ناآشنا و نامأنوس هستند و واقعیت این است که ما باید هویت گمشده خود را احیا کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهرداد کاظمی با حضور در مراسم رونمایی کتاب غزلیات «بارون و بارفَتَن» استاد احتشامی افزود: اگر بخواهیم دهه‌های گذشته تاکنون را مرور کرده و مورد بررسی قرار دهیم، متوجه این نکته خواهیم شد که از دوران انحصار کامل عبور و به رقابت کامل در حوزه‌های مختلف رسیده‌ایم.
وی اظهار داشت: در تمامی عرصه‌ها زندگی به خصوص فرهنگ ما شاهد این تغییر بوده‌ایم برای مثال در حوزه رسانه صدا و سیما در گذشته به عنوان تنها متولی اطلاع رسانی عمل می‌کرد، اما امروز یک نوجوان به تنهایی قادر است توسط شبکه‌های اجتماعی مختلف مخاطبان بسیاری داشته باشد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی با اشاره به تأسیس دفاتر اختصاصی در این سازمان بیان کرد: سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری تلاش کرده با ایجاد دفاتر تخصصی واگذاری امر فرهنگ به مردم با سهولت انجام گیرد و تاکنون حدود 20 دفتر در این مرکز احداث شده که در رأس هرکدام شوراهای مشورتی و شورای علمی مخصوص همان حوزه قرار دارد تا بتوانند تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند.
کاظمی ادامه داد: تاکنون حدود 100 نفر از عالمان و نخبگان فرهنگی و هنری در این دفاتر مشغول به کار شده‌اند که در این راستا اقدامات متعددی در سطح شهر رخ می‌دهد.
وی عنوان کرد: همچنان که در شهر برای برنامه‌های عمرانی افتتاحیه داریم، باید در حوزه فرهنگ و هنر هم آیین گشایش داشته باشیم تا مردم از نزدیک با هنرمندان آشنا شوند.
کاظمی با بیان اینکه باید هویت گمشده خود را احیا کنیم، تصریح کرد: در دوره حاضر مردم با گذشته خود ناآشنا و نامأنوس هستند، چند نفر از ما اساتید صاحب نام هنری را می‌شناسیم و آن‌ها را از نزدیک دیده‌ایم؟ واقعیت این است که ما باید هویت گمشده خود را احیا کنیم .
وی خاطرنشان کرد: نقطه برجسته اشعار استاد احتشامی ساختارشکنی ایشان در عرصه غزل سرایی است چراکه این استاد بزرگوار جسارت به خرج دادند و وارد این حوزه شدند و آن را با تغییر در ساختار مواجه کردند که همین امر راز ماندگاری شعر و هنر در دوران است.


95/10/16

کلیدواژه : مرکز قلمستان - معاون فرهنگی