ورود کاربر
سه شنبه 31 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
دانستن، بهترین شیوه استفاده از فناوری است
16 دي 1395

دانستن، بهترین شیوه استفاده از فناوری است
دانستن، بهترین شیوه استفاده از فناوری بوده و همچنین آگاهی از خطرات احتمالی و تهدیدات آن برای خانواده‌ها و فرزندان مسئله مهمی است که نباید نسبت به آن بی‌توجه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، پویش آموزش رسانه‌ای اصفهان ویژه فعالان و مربیان سواد رسانه با بررسی و ارائه رویکردهای جدید در حوزه آموزش سواد رسانه‌ای و افزایش دانش در حوزه فضای مجازی تشکیل شد.
دبیر کمیته فرهنگ رسانه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در ادامه جلسات کارگاه‌های آموزشی پویش آموزش رسانه‌ای، با بیان اینکه بیشترین مخاطبان این دوره، مربیان و فعالان حوزه رسانه هستند، گفت: این جلسات در کشور مشابه ندارند و مانند اتاق فکری برای فعالان و دغدغه‌مندان رسانه هستند که در آن به ارائه و بررسی طرح‌ها همچنین بررسی مسائل مختلف حوزه رسانه در دنیا پرداخته می‌شود.
غلامرضا رحیمی، دعوت از صاحب‌نظران، نویسندگان کتاب و افراد صاحب ایده و فعالان حوزه سواد رسانه را از مهم‌ترین ویژگی دوره‌های آموزشی پارسا عنوان کرد.
مسئول اجرایی دوره پارسا، هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را افزایش هم‌افزایی، دانش و اطلاعات همچنین رصد و آشنایی با فعالیت‌های حوزه رسانه در تمام دنیا دانست و افزود: جامعه هدف این طرح، مدرسان سواد رسانه‌ای، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای علوم ارتباطات و رسانه هستند.
سلمان هاشمیان با اشاره به دلایل انتخاب عنوان دوره‌های این کارگاه بیان کرد: جو کمپین‌های جریان‌ساز و شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات و ارتباط با جنس مخالف در فضای مجازی، اعتیاد رسانه‌ای و جریان شناسی موسیقی زیرزمینی از سرفصل‌های این دوره‌های آموزشی به شمار می‌رفت که در قالب چهار جلسه برگزار شد.
حجت‌الاسلام قیصریان، یک کارشناس حوزه خانواده نیز در کارگاه آموزشی پارسا نقش خانواده‌ها را در تربیت فرزندان مهم و غیرقابل‌انکار دانست و افزود: خانواده‌ها همواره دغدغه‌مند وضعیت سلامت جسم و روح فرزندان خود هستند و نسبت به رفت‌وآمد، دوستان و شیوه زندگی فرزندان خود حساسیت دارند.
این کارشناس حوزه خانواده بابیان اینکه با گسترش فناوری‌های نوین ارتباطی امکان پرهیز و دوری از آن وجود ندارد، گفت: دانستن، بهترین شیوه استفاده از فناوری بوده و همچنین آگاهی از خطرات احتمالی و تهدیدات آن برای خانواده‌ها و فرزندان مسئله مهمی است که نباید نسبت به آن بی‌توجه بود.
وی در ادامه صحبت‌های خود منع استفاده از اینترنت را نخستین عکس‌العمل خانواده‌ها نسبت به ورود فرزندان خود به فضای مجازی خواند و اضافه کرد: منع والدین نسبت به عدم استفاده از اینترنت توسط فرزندان مهم‌ترین دلیل تحریک برای گرایش بیشتر فرزندان به استفاده از اینترنت به صورت نامناسب است.
وی استفاده از اصل جایگزینی به صورت ایجاد تفریح سالم شامل فعالیت در زمینه‌های ورزشی، هنری، مذهبی و علمی را راهکار مناسبی برای جایگزینی فضای مجازی برای فرزندان هر خانواده عنوان کرد و خاطرنشان کرد: توجه به مسائل زیرساختی در خانواده‌ها مانند گذران وقت با فرزندان و فرزند آوری، تقویت امور معنوی فرزندان، تشویق به نماز و قرآن، حضور در مسجد به همراه فرزندان، داشتن مطالعه در حوزه ارتباط والدین با فرزندان از جمله روش‌های کنترل روابط فرزندان است.


95/10/16

کلیدواژه : پویش سواد رسانه ای - کمیته رسانه